تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴
 
با هدف وادار کردن نظام به اصلاحات غیر عقلانی!

"بانیان آشوب" همچنان مشغول کارند...

Share/Save/Bookmark
"بانیان آشوب" همچنان مشغول کارند...
 
کسانی در ستاد اصلاحات قصد دارند نظام اسلامی را به عقب نشینی از مبانی عقلانی نظام وادار کنند! شاید هم قصد دارند با طرح این مطالباتِ غیر عقلانی، به خشونتهای خیابانی دامن بزنند!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مرتضی مبلغ، کنشگر چپ و از مقامات دولت اصلاحات که پیش از این گفته بود اگر به هشدارهای اصلاح‌طلبان توجه شده بود کار به اینجا کشیده نمی‌شد؛ اخیراً در اظهاراتی که امتداد آنها را منتشر کرد، گفت: به دلیل همان تصلب و تعصبی که در دستگاه‌های حاکمیتی وجود داشته و آن‌ها حاضر به تن دادن به اصلاحات اساسی نشده اند، بخش‌هایی از مردم به ناچار برای پیگیری مطالبات خود، راه اعتراضات خیابانی را در پیش گرفته اند.
او همچنین تصریح می‌کند: اکنون، اصلاح‌طلبان هم بین بهم‌ریختگی سیاسی و اجتماعی و اصلاح واقعی امور، راه مناسب‌تری به جز پیگیری مطالبات مردم از یک سو و متقاعد ساختن حاکمیت برای انجام اصلاحات اثربخش ندارند. به هر حال، اگر حاکمیت در این سیاست‌ها که منجر به این وضعیت در کشور شده، تجدید نظر نکند، اوضاع بسیار نگران‌کننده‌تر و وخیم‌تری بر ایران حاکم شده و زمینه‌های اعتراضات بیشتر از یک سو و میدانداری بیشتر تندروهای داخلی و دشمنان قسم خورده خارجی از سوی دیگر فراهم خواهد شد.[۱]
********* نقد و تحلیل **********

*بگذریم از اینکه نسبت دادن تصلب و تعصب به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به معنی تشویق اغتشاشگران و پشتیبانی از انگیزه غلط آنهاست تا به زعم فرماندهان آشوب؛ کار به "فتنه اقتصادی" برسد.
لکن بخش قابل تأمل‌تر اظهارات مبلغ آنجاست که می‌گوید راه اصلاح‌طلبان در شرایط فعلی پیگیری مطالبات مردم و متقاعد ساختن حاکمیت برای انجام اصلاحات است.
مسئله‌ای که مبلغ در حالت خوشبینانه آنرا نمی‌فهمد، اینجاست که اغتشاشات اخیر هیچ پایه عقلانی و گفتمان اصولی ندارد و از همین روست که ما آنرا اغتشاش نامیده‌ایم.
بخشی از آنها معترض اقتصادی‌اند که راه حل مشکل اقتصادی هم اولا خیابان نیست (چون خیابان سبب بغرنج‌تر شدن مشکلات می‌شود) و ثانیا باید به این مشکل با ابراز "رأی خوب‌" نگاه کرد نه با ابزار بی‌نتیجه فحاشی و سنگ و چوب!
بخش‌های دیگر نیز از اساس مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران و یا اراذل و اوباش هستند که تکلیف آنها هم مشخص است.
اکنون مبلغ و دوستانش در ستاد اصلاحات قصد دارند نظام اسلامی را به عقب نشینی از کدامیک از عقلانیت‌های اشاره شده وادار کنند!؟ و یا قصد دارند کدامیک از این مطالبات غیر عقلانی، خشن و خیابانی را پیگیری کنند؟
اینکه گفته می‌شود مبلغ و دوستان او در ستاد اصلاحات، جمله "بانیان آشوب" هستند به دلایل پیش‌گفته یک تحلیل قابل اثبات است و در صورت نگاه امنیتی و رسانه‌ای دقیق به مسئله می‌توانیم شاهد کاهش محسوس آشوب‌ها نیز باشیم.
*******
1-
https://telegra.ph/%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%B6%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D9%84%D8%BA-11-17

 
کد مطلب: 447954