تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲
 

نقش هیأت در بیان مظلومیت جمهوری اسلامی

Share/Save/Bookmark
نقش هیأت در بیان مظلومیت جمهوری اسلامی
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دومین روز از شانزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های غدیر مجتمع یاوران مهدی مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

سردار محمدعلی جعفری فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: حوادث و اتفاقات اخیر بسیار غم‌انگیز هستند. زمینه جدیدی برای شهادت عاشقان ایثار و شهادت فراهم شده است. حاکمیت نباید بیش از این با مماشات با این افراد برخورد کند و هرچه سریع‌تر باید این بساط با برخورد قاطع جمع شود.

مردم پایان دادن به مماشات را مطالبه کنند

فرمانده سابق کل سپاه با بیان اینکه باید در این راستا نیز مطالبه‌گری مردمی شدت پیدا کند، عنوان کرد: جمهوری اسلامی قدرت بی‌نظیری دارد و این قدرت متکی به مردم مؤمن و انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه در وقایع اخیر جمهوری اسلامی مظلوم واقع شده است، خاطرنشان کرد: این مظلومیت اگرچه دردناک است ولی نشان‌ دهنده برحق بودن نظام جمهوری اسلامی است.

حوادث اخیر در هیأت‌ها تجزیه و تحلیل شود

جعفری ادامه داد: امید و امیدآفرینی باید به عنوان محور فعالیت‌ها در دستور کار قرار گیرد و به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم. در شرایط فعلی دفاع از مظلومیت انقلاب اسلامی اهمیت بسیاری دارد. در هیأت‌های عزاداری نیز باید بصیرت وجود داشته باشد و حوادث اخیر تجزیه و تحلیل شود.

فرمانده سابق کل سپاه ادامه داد: بسیاری از اهداف انقلاب اسلامی ازجمله تمدن نوین اسلامی و ... هنوز مانده است.

مطالبه مقام معظم رهبری از انقلابیون و مؤمنین

وی با اشاره به اینکه ضعف رسانه‌ای و فضای مجازی در اتفاقات اخیر تأثیرگذاری بسیاری داشته است، یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی از زمان شکل‌گیری خود فتنه‌های عظیم‌تری را پشت سر گذاشته است.

جعفری با بیان نقش هیأت‌ها در تحقق مطالبات مقام معظم رهبری، ابراز کرد: مقام معظم رهبری از انقلابیون و مؤمنین برای یک قیام و اجتماع بزرگ با محوریت جوانان برای تحقق اهداف انقلاب مطالبه کرده‌اند. این مطالبه رهبری از سال ۹۶ آغاز شده است. همچنین ایشان تأکید دارند ظرفیت‌های ایمانی مردم به عمل صالح تبدیل شود.

هیأت‌ها باید مخاطبان خود را برای پیشبرد اهداف انقلاب آماده کنند

فرمانده سابق کل سپاه با بیان اینکه هیأت‌های انقلابی و ولایی یک رسالت سنگین‌تری بر عهده دارند، اظهار داشت: در هیأت‌ها، جمع‌های میلیونی ایمانی شکل می‌گیرد که بستر اصلی عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری هستند. هیأت‌ها، بهترین تشکل عمل به خواسته‌های رهبری هستند. هیأت‌ها باید به عنوان گروه‌های کوچک مردمی، مخاطبین خود را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی آماده کنند.

جعفری اضافه کرد: مردم با هویت و ماهیت تشکل‌های مردمی غیرسازمانی نقش‌های اثرگذار و مهمی در جامعه اسلامی دارند.

 

حمیدرضا مقدم‌فر: دولت سیزدهم در مسیر دُرست قرار‌ دارد

سردار حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه نیز در این مراسم اظهار کرد: اغتشاشات اخیر تماماً توطئه دشمن و نظام‌سلطه است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی هر ده‌سال‌یک‌بار شاهد یک توطئه بوده‌ایم؛ اما دشمن برای اغتشاشات فعلی زمان ده‌ساله را صبر نکرده و پس از سه‌، چهارسال توطئه جدیدی را ساخته است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه ادامه داد: این‌که دشمن فرصت ده‌ساله را صبر نکرده است، نشان از عملکرد مثبت و روبه‌جلوی دولت سیزدهم دارد.

دشمن بر اشتباهات نظام سوار می‌شود

وی با اشاره به این‌که امروز رسانه‌ها قدرت خلق رویداد دارند، عنوان کرد: جنگ امروز جنگ نرم نیست، بلکه جنگ شناختی است و در این جنگ سرعت در بیان اطلاعات اثرگذاری بسیاری دارد.

مقدم‌فر با بیان این‌که امروز دشمن برنامه عملیاتی برای حمله ندارد، خاطرنشان کرد: چندسالی است که دشمن، نقشه راهبردی خود را آماده کرده و دنبال فرصت است تا سوار بر اشتباهات نظام شود.

 

نباید در اغتشاشات اخیر ساکت باشیم

وی با اشاره به این‌که اولین اغتشاش در صدر اسلام و در خانه حضرت زهرا (س) با آتش‌زدن درب خانه شکل گرفت، تصریح کرد: عمامه‌پرانی نیز ابتدا از سر امام علی (ع) و سپس در کربلا از سر امام حسین (ع) آغاز شده است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: جریانات امروز نیز در ادامه همان جریانات صدر اسلام است و نباید در این عرصه سکوت کنیم تا دشمن به پیش‌روی خود ادامه دهد.

وی با بیان این‌که دشمن طی سال‌های اخیر با تکنیک‌های مختلف هویت‌سوزی جوانان را در دستورکار قرار داده‌اند، یادآور شد: ایجاد شبهه، تردید، بذر ناامیدی، دوقطبی‌سازی، ایجاد ترس و احساس اقلیت برای نیروهای جبهه‌انقلاب و... از جمله این تکینک‌های دشمن بوده است.

مقدم‌فر افزود: دشمن پس از هویت‌سوزی، هویت جدیدی را برای نسل جوان و نوجوان ایجاد کرده است.

کد مطلب: 447991