تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷
 

بسیج در کنار همه کار‌ها باید تمرین معنویت کند / دشمن با همه امکانات در برابر ایران همیشه شکست خورده است

Share/Save/Bookmark
بسیج در کنار همه کار‌ها باید تمرین معنویت کند / دشمن با همه امکانات در برابر ایران همیشه شکست خورده است
 
نمازجمعه عبادی -سیاسی این هفته تهران به امامت آیت‌الله کاظم صدیقی در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
بسیج در کنار همه کار‌ها باید تمرین معنویت کند / دشمن با همه امکانات در برابر ایران همیشه شکست خورده است
نمازجمعه عبادی -سیاسی این هفته تهران به امامت آیت‌الله کاظم صدیقی در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: همه خوبی‌ها ریشه در تقوا دارد و به صراحت در قران آموختند اگر ملتی تقوا داشته باشند خدا زندگی آن‌ها را آسان می‌کند.
وی ضمن تبریک تولد حضرت زینب و روز پرستار گفت: حضرت زینب (س) تمام کارهایش حسینی بود و بو و خوی امام حسین (ع) را می‌داد. ایشان سخت‌ترین تهدید‌ها را به بهترین فرصت‌ها تبدیل کرد.
صدیقی اظهار کرد: شهید سلیمانی سیاستمدار، خوش فکر و شجاع بود و تجارب فراوانی داشت و فتوحات زیادی را پشت سر گذاشته بود، اما خدا می‌داند در برابر نایب امام زمانش سردار و سرلشکر نبود بلکه دلداده و شیدا بود. این را در فرماندهان سپاه هم می‌بینید که فراتر از امیری و لشکری عمل می‌کنند.
صدیقی با تاکید بر روحیه بسیجی که در ملت ایران جریان دارد، گفت: ایران با همه استکبار در جنگ است و دشمن با همه امکانات و سیستم اطلاعاتی پیچیده در برابر ایران همیشه شکست خورده است و همه تهدید‌های استکباری را ملت ایران تبدیل به فرصت کرده است.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر تبعیت از رهبری و ولایت اظهار کرد: کسانی به امام حسین (ع) ابراز علاقه کردند، اما وقتی حضرت مسلم آمد تبعیت نکردند و معلوم شد دروغ می‌گفتند. ملت ایران ۴۳ سال است با همه قدرت‌های بزرگ درگیر است، اما خم به ابرو نیاوردند. از این رو محبت رهبری غیر از مناصب اعتباری و یک حقیقت و نورانیت و جذبه الهی است.
او ادامه داد:مساله بسیج اشاره به روح بسیجی دارد. روحیه بسیجی یعنی ذوب در ولایت و خدا محور بودن است. در گذشته اشتباهاتی شده است و در مسوولان زیاد است، اما امام و رهبری اشتباه نکردند، چون تقوا دارند. رهبری در همه مشکلات به جمکران می‌رود و به امام زمانش پناه می‌برد. حضرت آقا با خصوصیاتی که خودشان دارند می‌گویند بسیج در کنار همه کار‌ها باید تمرین معنویت کند. امروز این ملت بسیجی که شاهکار دنیاست اقتدارش را از باورش به این مساله می‌گیرد که رهبرش، نایب امام زمان است. این شاهکار بسیج است که زیر پرچم حضرت زینب (س) نشان داده می‌شود.
صدیقی با اشاره به گرامیداشت روز ۱۶ آذر، روز دانشجو گفت: من هر هفته با دانشگاه‌های مختلف در ارتباط و مانوس هستم. دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر کردند و امام پیام داد خوب جایی را گرفتید و رها هم نکنید و این معجره دانشجویی بود. دانشجویان در بحث اعتکاف هم سرآمد بودند یا در دفاع مقدس جنبش دانشجویی هزارن شهید تقدیم کرده است. امروز بدانید امام حسین (ع) در دانشگاه‌ها خیمه و پرچمی برافراشته دارد و هر جا پرچم امام حسین (ع) است آنجا پرچم پیروزی است اگر چند نفر حرمت‌ها را شکستند بدانید دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده است نمی‌تواند به انقلاب صدمه بزند و تا آخر زیر پرچم ولایت به وظایف دانشجویی‌اش ادامه می‌دهد.
او با اشاره و تبریک به روز نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس اقدامات گرانبهایی انجام داد، تا جایی که امروز قدرت‌های بزرگ افتخار می‌کنند که با آن‌ها مانور دهند، امروز را به نیروی دریایی تبریک می‌گویم.
خطیب جمعه تهران با اشاره به مسابقه آخر تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های جام جهانی گفت: تیم ملی کم نگذاشتند، اما به هر حال بازی باخت و برد دارد و امید داریم همه وزارتخانه‌های ما خصوصا وزارت ورزش و آموزش و پرورش نسبت به امور فرهنگی و ورزشی دقت کافی داشته باشند.
کد مطلب: 448127