تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸
 

رای الیوم: مانورهای مکرر اسرائیل بیانگر نگرانی شدید از جنگ چند جبهه‌ای است

Share/Save/Bookmark
رای الیوم: مانورهای مکرر اسرائیل بیانگر نگرانی شدید از جنگ چند جبهه‌ای است
 
وقوع جنگ در چند جبهه یا به تعبیری وحشت از هم افزایی محور مقاومت در جنگ آتی، علت اصلی مانورهای مکرر و متعدد ارتش رژیم صهیونیستی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه الرای الیوم به نقل از منابع امنیتی عالی‌رتبه در تل‌آویو خبر داد، امروز نگرانی از تحقق سناریوی جنگ همزمان در چند جبهه به کابوسی مبدل شده است که خواب را از چشم نهادهای سیاسی و امنیتی اسرائیلی ربوده است.
به نوشته این رسانه، خطرناک‌‌ترین سناریو از این دست، جنگی است که جمهوری اسلامی ایران هم از آن حمایت و پشتیبانی کند، از اینرو ارتش اسرائیل در حال انجام مانورهایی برای تمرین جنگ‌های پرتراکم با موقعیت‌های به شدت ویران شده، زخمی‌های زیاد و حوادثی از پیش تعیین نشده است.
الرای الیوم با استناد به گزارش خبرنگار شبکه 14 تلویزیون اسرائیل هم افزود: فرماندهان نظامی ارتش اسرائیل لحظه‌ای آرام و قرار نداشته و برای ساعتی که جنگ آتی در آن آغاز می‌شود، برنامه ریزی می‌کنند.
الکس فیشمن تحلیل‌گر امور نظامی روزنامه یدیعوت احارانوت هم در این رابطه اذعان کرد: درست است که ارتش شهرهای مختلفی در کرانه باختری را در سال 2002 به اشغال خود در آورد و تجارب زیادی را در جنگ علیه گروه‌های شبه نظامی و جهادی کسب کرد، اما تجربه ورود به شهری به حجم غزه که در آن هزاران فرد مسلح شارژ شده با‌‌ایدئولوژی جهادی و ساختارهای دفاعی که طی سال‌های متعدد آماده شده‌اند، را ندارد.
در این بین، یک ژنرال عالی‌رتبه اسرائیل هم شرایط نیروهای نظامی اسرائیل را بدترین وضعیت طی 54 سال گذشته توصیف و تاکید کرد اسرائیل به دلیل عدم آمادگی، در جنگ آتی دچار مشکل خواهد شد.
 
کد مطلب: 448482