تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴
 
اعتراف افسر پلیس لندن به جرایم جنسی و سکوت رسانه‌های معاند فارسی زبان!

کاردار ایران در لندن: کجا هستند بی.بی.سی فارسی و ⁧‫تروراینترنشنال؟!

Share/Save/Bookmark
کاردار ایران در لندن: کجا هستند بی.بی.سی فارسی و ⁧‫تروراینترنشنال؟!
 
کاردار جمهوری اسلامی ایران در لندن با اشاره به اعتراف افسر پلیس لندن به جرایم جنسی و سکوت رسانه‌های معاند فارسی زبان، عنوان کرد: کجا هستند بی.بی.سی فارسی و ⁧‫تروراینترنشنال که کوچکترین گزارشی ارسال کنند تا چه رسد به حمایت از قربانیان؟
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سیدمهدی حسینی متین کاردار جمهوری اسلامی ایران در لندن دوشنبه شب ۲۶ دی ماه در توئیتی با اشاره به اعتراف افسر پلیس لندن به جرایم جنسی از جمله ۲۴ تجاوز به عنف و سکوت رسانه‌های معاند فارسی زبان نوشت: کجا هستند بی.بی.سی فارسی و ⁧‫تروراینترنشنال ‬⁩(IranIntl) که کوچکترین گزارشی ارسال کنند تا چه رسد به حمایت از قربانیان! 
‏وی افزود: ظاهراً اینجا پای منافع دولت فخیمه در میان است، نه منافع ملی مردم ایران که سنگش را به سینه می‌زنند! 
‏حسینی متین خبر اعتراف افسر پلیس لندن به جرایم جنسی از جمله ۲۴ تجاوز به عنف را بازنشر داده است. 
لازم به ذکر است «دیوید کریک» ۴۸ ساله افسر پلیس لندن به ۴۹ مورد سوءاستفاده جنسی و تجاوز به زنان در طول ۱۷ سال گذشته اعتراف کرد که از آن ۲۴ مورد تجاوز جنسی بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ میلادی است.
‏گفتنی است رسانه‌های فارسی زبان معاند مستقر در لندن در پی اغتشاشات اخیر در ایران ضمن حمایت از اغتشاشگران به تهییج و تحریک بیشتر اغتشاشگران اقدام کردند که بارها مورد اعتراض جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. در همین خصوص نیز ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ۲۱ آذر ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران  تصریح کرد: مسؤولیت دولت انگلیس در میزبانی از این شبکه‌ها و فضایی که برای اینها فراهم کرده مسئولیتی انکارناپذیر است و دولت انگلیس هم به عنوان میزبان و هم کشوری که اینگونه جرایم در حوزه سرزمینی آن صورت می‌گیرد، مسؤولیت حقوقی و قانونی دارد و باید پاسخگوی جمهوری اسلامی ایران و شهروندان جمهوری اسلامی ایران باشد.
در پی فضاسازی‌های مخرب رسانه سعودی موسوم به ایران اینترنشنال مستقر در لندن در اغتشاشات اخیر در ایران و تهییج و تحریک اغتشاشگران، این رسانه در فهرست تحریم‌های وزارت امور خارجه ایران قرار گرفت.
فضاسازی‌های مخرب این رسانه سعودی به همراه دیگر رسانه‌های فارسی زبان که در این مدت به تحریک اغتشاشگران می‌پرداختند، منجر به احضار «سایمون شرکلیف» سفیر انگلیس در تهران در دوم مهر ماه به وزارت امور خارجه شد و نسبت به این موضوع شدیدا اعتراض صورت گرفت. در این دیدار مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به دولت انگلیس به خاطر میزبانی این کشور از رسانه‌هایی که در روزهای اخیر تحریک و دعوت به اغتشاش و گسترش آشوب‌ها در جمهوری اسلامی ایران را در صدر برنامه‌های خود قرار داده‌اند، به سفیر این کشور در تهران ابلاغ و تأکید شد که این امر به منزله دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه حاکمیت ملی کشور تلقی می‌شود. 
 
کد مطلب: 448901