تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳
 

ممانعت آمریکا از عملیات الحشد الشعبی علیه داعش

Share/Save/Bookmark
ممانعت آمریکا از عملیات الحشد الشعبی علیه داعش
 
یک مقام امنیتی عراقی گفت که ارتش آمریکا مانع عملیات نیروهای الحشدالشعبی در استان الانبار علیه داعش شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: یک مقام امنیتی عراقی به وبگاه المعلومه گفت که ارتش آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد، با تهدید نیروهای الحشد الشعبی مانع عملیات آن‌ها علیه تروریست‌های داعش شده است.
او بدون ذکر نام خود گفت که آمریکایی‌ها هشدار دادند که در صورت انجام این عملیات، نیروهای حشدالشعبی را هدف قرار خواهند داد و از این رو عملیات به موعد دیگری موکول شد.
به گفته این مقام امنیتی این عملیات قرار بود در منطقه «وادی حوران» در غرب استان الانبار و در نزدیکی مرزهای سوریه انجام شود و اطلاعات دقیقی از تحرکات فرماندهان و عناصر داعش جمع‌آوری شده بود.
او همچنین گفت که ارتش آمریکا به خوبی از افزایش تعداد تروریست‌های داعش در منطقه «وادی حوران» اطلاع دارد، اما هیچ اقدامی نمی‌کند و همزمان مانع عملیات نیروهای عراقی می‌شود.
در همین حال ستاد عملیات مشترک عراق نیز مسئولیت پاکسازی این منطقه از تروریست‌های داعش را به نیروهای الحشد الشعبی واگذار کرده است. روز شنبه گذشته الحشد الشعبی از ارسال تجهیزات و تسلیحات سنگین به مناطق بیابانی در نزدیکی مرز سوریه برای آغاز یک عملیات امنیتی خبر داده بود.
در این رابطه محمد السودانی نخست‌وزیر عراق روز گذشته در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت که منبع تهدید عراق تروریست‌هایی هستند که از مرز سوریه وارد این کشور می‌شوند.
 
کد مطلب: 448909