تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱
 
تحلیلی بر هشدار مهم رهبر انقلاب پیرامون الزام رصد دشمن

"رصد کارا" چگونه ممکن می‌شود؟

Share/Save/Bookmark
"رصد کارا" چگونه ممکن می‌شود؟
 
هشدار صریح مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "نباید دچار غفلت و غرور شویم و بگوییم قضایا تمام شد" دارای پیوست‌هایی عقلانی است که حتما باید به آنها توجه شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رهبر معظم انقلاب در بخشی از دیدار اخیر خود با جامعه مداحان با تأکید بر اینکه محاسبات غلط دشمن نباید موجب غفلت ما شود، در اشاره به حوادث اخیر گفتند: ما هم باید حواسمان باشد. اینگونه نباشد که دچار غفلت و غرور شویم و بگوییم قضایا تمام شد. باید در میدان بمانیم و بدانیم عامل حفظ ملت، امید و وحدت ملی است.
به گزارش مشرق، ایشان خاطرنشان کردند: سلایق و نظرات مختلفی در کشور وجود دارد اما درباره اسلام، نظام و انقلاب بین مردم وحدت نظر است. بنابراین نگذاریم این وحدت از بین برود و به اختلافات قومی، مذهبی و تحریک احساسات یک گروه علیه گروه دیگر کمک نکنیم.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هر کس به اتحاد ملت خدشه وارد کند، برای دشمن و در زمین و نقشه آن کار کرده است، فرمودند: همگان از جمله عناصرِ منبری، مداح، دانشگاهی، نویسنده و شاعر باید به این مسئله توجه کنند و دشمن را دست کم نگیرند.[1]
***************

*هشدار صریح مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "نباید دچار غفلت و غرور شویم و بگوییم قضایا تمام شد" دارای پیوست‌هایی عقلانی است که حتما باید به آنها توجه شود.
زیرا "مراقبت کردن" صرفا یک امر ذهنی نیست و نیازمند تحلیل صحیح و مراقبت میدانی هم هست.
مثلا قبلا شاهد بودیم که فردی از رجال دولت فعلی ابراز می‌کرد که اغتشاش در این دولت رخ نمی‌دهد! و ایضا در قبال اغتشاشات اخیر نیز می‌بینیم که کمتر تحلیل صحیحی در میان خواص وجود دارد.
ضمن اینکه پیرامون آینده و خطر بزرگ "فتنه اقتصادی" هم عملا هیچ اقدامی در تریبون‌های رسمی کشور صورت نمی‌گیرد.
دست کم نگرفتن دشمن که رهبر معظم انقلاب بر آن تصریح دارند، اینست که ضمن توجه به 3 ضلع اشاره شده در بالا؛ اقدامات احتیاطی نیز انجام شده و همه مسئولان آگاه باشند که دشمن از دروازه نمی‌آید بلکه از منافذ وارد می‌شود.
منافذی که کانال‌کشی آنها را باید در نقاط ضعف و ایراداتی دید که قابل رفع‌اند اما رفع نمی‌شوند!
به سخن دیگر اینکه مسئولان امر باید بدانند وقتی مصوبه سران قوا مبنی بر تعیین سقف برای اجاره‌بها اجرا نمی‌شود؛ این یعنی محل نفوذ دشمن.
زیرا هم ضعف اجرایی دولت را نشان می‌دهد و هم اسباب نارضایتی مردم را فراهم می‌سازد.
ایضا مسئله "گرانی بیقاعده" که موجب مزاحمت برای مردم شده است نیز بر همین منوال باید مد نظر قرار داده شود.
مسئله‌ای که با یک نظارت ساده اما کارا حل می‌شود لکن وارد کانال هزارتویی از نظریات و ناکارآمدی‌ها شده که در سرجمع خود اجازه نظارت کارا بر بازار را نمی‌دهند و این حقیقت ساده را درک نمی‌کنند که در جهان امروز حتی شرکت سامسونگ نیز به دلیل گرانفروشی بیقاعده در کشور هلند که بعنوان یک کشور اروپایی مهد اقتصاد آزاد تلقی می‌شود، به مبلغ 47 میلیون دلار جریمه می‌شود.[2]
همچنین باید توجه داشت که تمامیت مسئله رصد دشمن متوجه اجرائیات نیست... ما در بحث خواص، رسانه و افکار عمومی هم نیازمند ترویج این اقناع هستیم که "خیابان چاره هیچ کاری نیست و هیچ مشکلی در آن برای مردم رفع نمی‌شود"!
گزاره‌ای که طی چند سال اخیر از سوی اصلاح‌طلبان دائما بر آن تأکید شده "خیابان" است و مسئولان امنیتی حتما باید برای این قضیه چاره‌سازی کنند... (از جمله ترویج اقناع فوق‌الاشاره)
تأکید راهبردی مقام معظم رهبری را باید با قیودات و الحاقات عقلانی فهمید تا ولی فقیه مقتدر، مظلوم نشود.
***
1_ mshrgh.ir/1454537
2_ http://fna.ir/47jtc
کد مطلب: 448925