تاریخ انتشار : شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷
 

صرفه‌جویی در مصرف انرژی با استفاده از پنجره‌های نانویی

Share/Save/Bookmark
صرفه‌جویی در مصرف انرژی با استفاده از پنجره‌های نانویی
 
پروفیل در و پنجره UPVC تقویت شده با نانوذرات تولید و به بازار عرضه شد که دوام بالایی دارد و استفاده از آنها می‌تواند به کاهش مصرف انرژی کمک موثری می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: این روزها کاهش مصرف انرژی به موضوع مهمی در جهان تبدیل شده و روش‌هایی که به کاهش مصرف انرژی کمک کند، بسیار مورد توجه است. یکی از این روش‌ها، استفاده از پنجره‌های دوجداره از جنس پلیمر UPVC است.
پلی وینیل کلرید که به‌طور صحیح‌تر اما نه معمول پلی کلرید وینیل نامیده شده و به‌طور اختصار PVC نوشته می‌شود، سومین پلیمر پلاستیکی سنتزی از لحاظ نرخ تولید بعد از پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن است. PVC رایج یک پلاستیک سبک و محکم است که در صنعت ساختمان‌سازی به کار می‌رود. با اضافه کردن نرم‌کننده‌ها به PVC ساختار آن نرم‌تر و قابل‌انعطاف‌تر می‌شود. حال اگر هیچ‌گونه نرم‌کننده‌ای اضافه نشود این ماده به‌عنوانUPVC شناخته می‌شود.
شرکت شاهین سازه فجر با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری؛ پروفیل در و پنجره UPVC تقویت شده با نانوذرات را تولید و به بازار عرضه کرده است. اضافه کردن نانوذرات؛ مقاومت به ضربه این محصول را افزایش داده است. از این پروفیل‌ها در تولید محصولات صنعتی و خانگی متنوعی استفاده می‌شود.
UPVC در صنعت دندانپزشکی، تولید لوله، به‌عنوان عایق در کاربردهای مربوط به کابل‌کشی و شمار زیادی از کاربردهای دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد. در صنعت ساختمان‌سازی عمدتاً از آن برای تولید قاب‌ها و پایه پنجره‌های دوجداره استفاده می‌شود.
 
کد مطلب: 448932