تاریخ انتشار : شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹
 

تولید آینه‌های کُرومی بادوام با قابلیت کاربرد در محیط‌های مرطوب

Share/Save/Bookmark
تولید آینه‌های کُرومی بادوام با قابلیت کاربرد در محیط‌های مرطوب
 
یکی از گروه‌های صنعتی با استفاده از پوشش‌های کروم و آلومینیوم با ضخامت نانومتری آینه بادوام برای کاربرد در محیط‌های با رطوبت بالا نظیر استخرها تولید کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بیشتر آینه‌ها با افزودن روکش بازتابنده به یک صفحه مناسب از جنس شیشه، ساخته می‌شوند. روکش بازتابنده معمولاً به پشت آینه افزوده می‌شود تا از فرسایش و آسیب‌های ناگهانی در امان بماند.
یکی از گروه‌های صنعتی برای تولید آینه از پوشش آلومینیوم و کروم استفاده می‌کند. این آینه آلومینیومی با استفاده از فناوری‌نانو و لایه‌نشانی فلز آلومینیوم بر روی شیشه تولید می‌شود و در مقایسه با آینه نقره از قیمت پایین‌تری برخوردار است، ضمن آنکه در مواردی که حساسیت کاربری کمتر است، می‌توان از این نوع آینه‌ها استفاده کرد.
آینه کروم برای مناطق مرطوب و مکان‌هایی با رطوبت بالا (حمام و استخر شنای سرپوشیده) مناسب است؛ چرا که پوشش کروم بسیار مقاوم است و رطوبت، کمترین اثر را روی آن دارد. علاوه بر آن از این آینه‌ها می‌توان به‌عنوان یک سبک تزیینی برای طراحی‌های جدید و یا برای تولید جلوه‌های بصری با بازتاب‌های متنوع استفاده کرد.
به نقل از ستاد نانو، با توجه به این خصوصیات و ویژگی‌ها، این نوع آینه‌ها را می‌توان در حمام، سالن‌های ورزشی، سالن‌های غذاخوری، هتل‌ها، اتاق‌های کنفرانس، پانل‌های نما، سیستم‌های روشنایی و اتاق‌های بازپرسی استفاده کرد.
با توجه به فناوری به کار برده شده، این آینه‌ها دارای گارانتی ۱۰ ساله برای هرگونه تغییر رنگ یا ایجاد لکه‌های سیاه و کدر شدن بوده و دارای دو لایه محافظ با ماندگاری درازمدت جهت جلوگیری از کدر شدن است. این محصول آزمون‌های دوام از جمله مقاومت در برابر رطوبت، نمک و اسید را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
 
کد مطلب: 448941