تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵
 

سامورایی جبهه‌‌های جنگ را در کتاب «سامورایی در میدان مین» بشناسید

Share/Save/Bookmark
سامورایی جبهه‌‌های جنگ را در کتاب «سامورایی در میدان مین» بشناسید
 
کتاب «سامورایی در میدان مین» به قلم رضا کشمیری زندگینامه جانباز «اسماعیل زمانی» معروف به «کل اسمال» است که به همت واحد ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران و با مشارکت کنگره ملی شهدای استان قم اخیراً چاپ و روانه بازار نشر شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کتاب «سامورایی در میدان مین» به قلم «رضا کشمیری» زندگی‌نامه جانباز «اسماعیل زمانی» معروف به «کل اسمال» است که به همت واحد ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران و با مشارکت کنگره ملی شهدای استان قم اخیراً چاپ و روانه بازار نشر شده است.
در ابتدای این مراسم محمد حسنی مدیرعامل انتشارات کتاب جمکران ضمن عرض ارادت به محضر جانبازان به ویژه جانباز اسماعیل زمانی و خانواده‌ وی گفت: توفیقی شد در این چند سال اخیر درگیر این موضوع شدیم چون کار مستقیم و اولیه ما نبود، البته در حوزه دفاع مقدس و مقاومت کم و بیش کارهایی انجام داده بودیم ولی به نظر می‌رسید موضوع اصلی نباشد با توجه به اینکه نهادهای دیگری هستند که دارند این کارها را انجام می‌دهند. وقتی توفیق شد با شهدا و جانبازان مواجه شدیم دیدیم اشتباه فکر می‌کردیم با اینکه به اندازه کافی مراکز هستند آنچه انجام شده در مقابل آنچه انجام نشده تقریباً مایل به صفر است.
محمد حسنی در ادامه افزود: بسیاری از بچه‌های جبهه و جنگ بِکر بودند هیچ کس با آن‌ها صحبت نکرده بود و نه درددل‌هایشان شنیده شده بود. یا اگر به آن‌ها مراجعه شده بود ابتر باقی مانده بود و بسیاری از خانواده شهدا شاکی بودند از اینکه عده‌ای آمده بودند به بهانه تولید کتاب یا فیلم، عکس‌ها و اسناد و مطالب را گرفته و برنگردانده بودند.
در ادامه «حجت‌الاسلام رضا کشمیری» نویسنده اثر درخصوص شخصیت اسماعیل امینی گفت: اولین برخوردی که با آقای زمانی داشتم این بود که مثل دوران دفاع مقدس همچنان مخلص و باصفا و بی‌ریا مانده بود این ویژگی برای من بسیار مهم بود. دیدم از ویژگی‌های خاص وی شجاعت و شخصیت ویژه و اثرگذارشان در لشکر ۱۷ علی بن ابی‌طالب و گردان سیدالشهدا بود طوری که هر کسی را می‌دیدیم همه وی را می شناختند و شخصیت محبوبی بودند.
اسماعیل امینی راوی کتاب «سامورایی در میدان مین»
کشمیری تصریح کرد: درباره نام کتاب توضیح بدهیم وی شخصیتی شجاع بوده و هم در آن موقعیت‌های سخت و حساس عملیات‌هایی چون خیبر و الفجرها با شوخی‌هایش به رزمنده‌ها روحیه می‌داده و کلمه سامورایی از همین شوخی‌های وی گرفته شده است. در جایی که عملیات بسیار سخت می‌شود ایشان تیربار به دست بلند می‌شود و جمله مشهوری دارد که می‌گوید «یک سامورایی هرگز شکست نمی‌خورد». شوخی‌های مختلفی داشته‌اند. میدان مین هم براساس خاطرات رزمنده‌ای که همراه وی به میدان مین زده‌اند انتخاب شده است و نام کتاب شده«سامورایی در میدان مین».
سپس هم رزمان اسماعیل زمانی به بیان خاطرات خود از وی در دوران جبهه و جنگ پرداختند.
و در پایان خانواده جانباز عزیز ضمن تشکر و قدردانی صحبت‌هایی در خصوص سختی‌ها و عدم حمایت‌ها داشتند که بیان کردند.
کتاب «سامورایی در میدان مین» به قلم «رضا کشمیری» در ۱۶۴ صفحه و به قیمت ۶۵ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و روانه بازار نشر شده است.
 
کد مطلب: 448973