تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱
 

خروج 12000 میلیونر از انگلیس طی 6 سال/ غرب آسیا، مقصد میلیونرها

Share/Save/Bookmark
خروج 12000 میلیونر از انگلیس طی 6 سال/ غرب آسیا، مقصد میلیونرها
 
موسسه مشاوره مهاجرت سرمایه گذاری هنلی اند پارتنرز اعلام کرد، حدود 12 هزار میلیونر انگلیسی از سال 2016 تاکنون انگلیس را ترک کرده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش راشاتودی، رسانه ها با استناد به مطالعه موسسه مشاوره مهاجرت سرمایه‌گذاری هنلی اند پارتنرز، بیش از 1000 میلیونر در سال 2022 انگلیس را ترک کرده‌اند.
بر اساس این این یافته ها، 1400 نفر که ثروت آنها از یک میلیون دلار بیشتر است این کشور را در سال گذشته ترک کرده اند.
این تعداد به 2200 نفر در سال 2019، 2800 در سال 2018 و 4200 نفر در سال 2017 انگلیس اضافه شده است.
گفته می شود، جدیدترین خروج سرمایه گذاران در ادامه روندی است که اندکی پس از رای گیری در مورد برگزیت در سال 2016 آغاز شد، در آن زمان انگلیس روابط خود با اتحادیه اروپا قطع کرد.
بر اساس آمار موسسه هنلی اند پارتنرز، از آن زمان تاکنون در مجموع حدود 12 هزار نفر انگلیس را ترک کرده است. قبل از رای گیری برای برگزیت، انگلیس شاهد ورود سرمایه گذاران با دارایی خالص بالا به این کشور بود.
استوارت ویکلینگ، رئیس دفتر هنلی اند پارتنرز لندن، به روزنامه تایمز گفته است: «اکنون که برگزیت جای پای خود را باز کرده است و تاثیرات بلندمدت واقعی آن احساس می‌شود، ما شاهد افزایش تحرکات شهروندان ثروتمند انگلیس برای پس گرفتن موقعیت شان در اتحادیه اروپا از طریق اخذ اقامت این اتحادیه یا شهروندی به وسیله سرمایه گذاری هستیم.»
بنا بر اعلام این موسسه، بسیاری از این میلیونرها به غرب آسیا و آسیا به عنوان مقصد بالقوه امیدوارکننده برای جابجایی نگاه می‌کنند. برای مثال، پیش بینی می شود، امارات بیشترین ورود میلیونرها در سال گذشته را به خود اختصاص داده باشد.
یک مطالعه جدید توسط مرکز اصلاحات اروپایی نشان داده است، در حال حاضر، برگزیت حدود 33 میلیارد پوند (40 میلیارد دلار) برای اقتصاد انگلیس هزینه در بر داشته است.
دفتر مسئولیت بودجه انگلیس اخیرا محاسبه کرده است، پی‌آمدهای همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا در سال 2016، تولید ناخالص داخلی این کشور را در بازه 15 ساله 2016 تا 2031  حدود 4 درصد یا حدود 100 میلیارد پوند کاهش خواهد داد.
کنفدراسیون صنعت تجارت انگلیس ماه گذشته اعلام کرد، اقتصاد این کشور در حال حاضر وارد رکود «کوتاه و کم عمق» شده و به علت تورم بالا و سرمایه گذاری پایین در مسیر کاهش حدود 0.4 درصدی  در سال جاری میلادی قرار داد.
نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد خروج انگلیس از اتحادیه اروپایی به از دست رفتن 330 هزار نیروی کار در این کشور منجر شده است.
 
کد مطلب: 448979