تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴
 

مقابله کودکان سوری با خودروی اشغالگران آمریکایی

Share/Save/Bookmark
مقابله کودکان سوری با خودروی اشغالگران آمریکایی
 
مردم سوریه بارها با اشغالگران آمریکایی که در شرق سوریه مستقر هستند به مقابله پرداخته و آنها را از مناطق خود بیرون رانده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:خیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد کودکان سوری با پرتاب سنگ به سوی کاروان خودروهای زرهی آمریکایی در شرق سوریه، به تعقیب آنها می‌پردازند. 
 
 
 
چند روز پیش بود که برخی منابع محلی در شهر الحسکه گزارش دادند که نظامیان اشغالگر آمریکا تمرینات نظامی با استفاده از گلوله جنگی در میان ساختمان‌های مسکونی غیرنظامیان انجام دادند.
این منابع گفتند که نظامیان اشغالگر آمریکا این تمرینات را صبح روز دوشنبه گذشته با همکاری عناصر «قسد» در پایگاه حی غویران واقع در داخل شهر و در میان ساختمان‌های مسکونی غیرنظامیان انجام دادند که باعث ایجاد ترس و وحشت در میان شهروندان شد.
به گفته این منابع، صدای انفجارهای ناشی از این تمرینات نظامی مشترک که نخستین نوع از این تمرینات در محله‌های شهر الحسکه است، در نقاط مختلف شهر به گوش می‌رسید.
نیروهای ائتلاف آمریکایی اغلب با عناصر قسد تمرینات نظامی مشترک با استفاده از سلاح‌های سنگین در پایگاه‌های خود واقع در میدان گازی «کونیکو» و میدان نفتی «العمر» در دیرالزور و نیز پایگاه «تل بیدر» و «الشدادی» در حومه الحسکه انجام می‌دهند.
اجرای این تمرینات نظامی در حالی است که روز یکشنبه ائتلاف آمریکایی تجهیزات نظامی و لجستیکی جدید وارد پایگاه‌های خود در حومه الحسکه کردند.
خبرگزاری اسپوتنیک با اعلام این خبر افزود که ۵۰ کامیون حامل نیروها و مهمات و نیز کامیون‌های حامل مواد لجستیکی و چندین خودروی نظامی و زرهی وارد این پایگاه شدند.
پایگاه نظامی الشدادی از مهم‌ترین پایگاه‌های ائتلاف آمریکایی در شمال شرقی سوریه است.
پیشتر نظامیان آمریکایی در ژوئیه ۲۰۲۰ به زور سلاح ساختمان چندین موسسه و مراکز خدماتی از جمله اداره کل غلات سوریه در محله غویران، ساختمان شرکت برق عمومی الحسکه و شهرک ورزشی و چندین ساختمان دیگر را به اشغال خود درآوردند.
کد مطلب: 449014