تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲
 

رژیم صهیونیستی بازهم جنگ در چند جبهه را تمرین می‌کند

Share/Save/Bookmark
رژیم صهیونیستی بازهم جنگ در چند جبهه را تمرین می‌کند
 
رژیم صهیونیستی که همچنان در کابوس جنگ همزمان در چند جبهه با محور مقاومت قرار دارد، ماه‌های آینده رزمایشی را برای تمرین نحوه مقابله با این کابوس آغاز خواهد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رسانه‌های فلسطینی به نقل از روزنامه یدیعوت احارانوت نوشتند، ارتش اسرائیل قرار است رزمایش نظامی گسترده‌ای را برای آماده سازی جبهه داخلی آن جهت جنگی همزمان با لبنان و غزه انجام دهد.
این رسانه عبری زبان در خبر خود که شامگاه سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد این رزمایش ژوئن آینده با هدف آماده سازی جبهه داخلی برای یک درگیری نظامی همزمان با جبهه‌های لبنان و غزه برگزار خواهد شد.
به نوشته این رسانه: در سناریو جدید هیچ ارزیابی دقیقی از حجم موشک‌ها و پرتابه‌‌هایی که از شمال و نیز از غزه به عمق اسرائیل شلیک خواهد شد، وجود ندارد، این در حالی است که در گذشته پیش بینی می‌شد روزانه بیش از 1500 موشک شلیک شوند.
براساس این سناریو، در این جنگ شبکه تلفن‌های همراه و برق قطع خواهد شد و بین 450 تا 500 ساختمان هم آسیب خواهند دید، کابینه اسرائیل هم مجبور خواهد شد، هزاران نفر از مهاجران یهودین اسکان داده شده در شهرک‌های هم مرز با لبنان و یا در حومه غزه را تخلیه کند.
یدیعوت احارانوت در ادامه نوشت: در این حمله زندگی تمامی شهرک نشینان در تمامی شهرها فلج خواهد شد و همزمان با جنگ حملات سایبری گسترده‌ای هم انجام و درگیری در عمق اسرائیل نیز با فلسطینیان همانند آنچه که در سال 2021 شاهد آن بودیم، به وقوع خواهد پیوست و اسرائیل در امر تامین غذا و دارو برای شهروندانش نیز دچار مشکل می‌شود.

 
کد مطلب: 449107