تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸
 
دستیابی به یک دانش فنی که از خروج اطلاعات سامانه‌های کشتی به خارج جلوگیری کرد

دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت پروانه کشتی‌های نظامی

Share/Save/Bookmark
دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت پروانه کشتی‌های نظامی
 
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان با دستیابی به دانش فنی طراحی، ساخت و تست پروانه شناورها از خروج ارز و همچنین خروج اطلاعات سامانه‌های کشتی به خارج از کشور جلوگیری کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حامد شاهین، مدیر عامل این شرکت‌ دانش‌بنیان، با بیان اینکه تمرکز تحقیقاتی ما در زمینه پروانه‌های شناورها است، گفت: ما از ۸ سال گذشته در زمینه طراحی، ساخت و تست پروانه‌های دریایی فعال شدیم و توانستیم در زمینه ساخت پروانه کشتی‌ها از فرآیند مدل‌سازی، کنترل کیفی، تحلیل تا طراحی، بهینه‌سازی، ساخت، تست و استانداردسازی این قطعه فعال شویم، به گونه‌ای که هر نیازی در کشور در این زمینه وجود داشته باشد را مرتفع می‌کنیم.
وی با اشاره به اهمیت این زمینه تحقیقاتی، توضیح داد: پروانه کشتی‌های نظامی و غیر نظامی معمولا بخش استراتژیک در شناورها هستند؛ چرا که این بخش موجب می‌شود شناور به سرعت مورد نظر برسد و از این رو طراحی هر پروانه برای هر کشتی باید صورت گیرد، به‌ویژه در کشتی‌های نظامی که دارای طراحی‌های ویژه‌ای هستند.
مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان تاکید کرد: در صورتی که دانش فنی طراحی این پروانه‌ها در کشور صورت نگیرد، از خارج وارد می‌شود که علاوه بر خروج ارز، برای واردات پروانه کشتی‌ها لازم است کلیه اطلاعات سامانه کشتی در اختیار شرکت‌های خارجی قرار گیرد تا بر اساس آن طراحی پروانه انجام شود که این امر موجب نفوذ اطلاعات کشتی به خارج خواهد شد.
شاهین، بومی‌سازی برخی از اقلام استراتژیک را از اهداف این شرکت برای طراحی پروانه کشتی‌ها نام برد و یادآور شد: دستیابی به این دانش فنی موجب کاهش وابستگی کشور به خارج خواهد شد.
مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان به بیان مزایای پروانه تولید شده پرداخت و گفت: کاربران برای استفاده از پروانه‌ها در شناورها، یکسری الزاماتی دارند که بر اساس آن باید شناور به سرعت خاصی برسد و میزان مصرف سوختی داشته باشد که این الزامات باید پاس شوند که این پروانه به همه این الزامات پاسخ می‌دهد، ضمن آنکه محصول ما موجب کاهش هزینه می‌شود.
وی سهولت در ارائه خدمات و پشتیبانی را از دیگر مزایای محصول تولیدشده در کشور نام برد و اظهار کرد: این مزیت موجب می‌شود که در صورت بروز اشکال در پروانه به سرعت، خدمات پشتیبانی را ارائه دهیم.
شاهین، آلیاژ استفاده شده در این پروانه را بر اساس نوع پروانه ساخته شده دانست و افزود: محصول تولیدشده با استانداردهای جهانی مطابقت دارد و از این رو در صورت اقدام، امکان صادرات آن نیز وجود دارد.
وی از تجاری‌سازی یکی از محصولات این شرکت خبر داد.
کد مطلب: 449130