«سربازان زبان بسته»؛ داستان پیامبران از زبان حیوانات

16 بهمن 1401 ساعت 12:07

کتاب «سربازان زبان بسته» با نثری روان برای نوجوانان و دانش‌آموزان به قلم «حامد جلالی» و با تصویرگری «کوثر رضایی» منتشر و روانه بازار نشر شد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کتاب «سربازان زبان بسته» با نثری روان و ساده و زبانی دلنشین برای نوجوانان و دانش‌آموزان به قلم «حامد جلالی» و با تصویرگری «کوثر رضایی» منتشر و روانه بازار نشر شد. 
یکی از شیوه‌های بسیار اثرگذار انتقال مفهوم و پیام، «داستان‌پردازی» است. قرآن کریم که معجزه‌ای بی‌همتاست، از داستان‌های متنوع و زیادی استفاده کرده است تا این انتقال مفهوم را به بهترین و شیرین‌ترین شکل محقق کند. در بعضی از داستان‌های قرآن از حیواناتی نام برده شده است که نقش پررنگی در داستان داشته‌اند. مثل کلاغ در داستان هابیل و قابیل؛ سگ اصحاب کهف؛ هدهد حضرت سلیمان و ملکه بلقیس؛ مورچه‌ای که در داستان حضرت سلیمان از او یاد شده؛ قوچ داستان حضرت ابراهیم علیه‌السلام؛ نهنگ داستان حضرت یونس علیه‌السلام؛ فیل در داستان ابرهه؛ خر حضرت عُزیر علیه السلام، شتر حضرت صالح علیه‌السلام و....
این کتاب مجموعه داستان‌هایی از زندگی و سرگذشت پیامبرانی است که نامشان در قرآن آمده است. در این داستان‌ها راوی حیوانات هستند و آن‌ها در ماجراهایی که اتفاق می‌افتد حضور دارند و وقایع مربوط به زمان پیامبر خودشان و سختی‌هایی که پیامبرانشان کشیده‌اند را تعریف می‌کنند.
در این اثر محاکمه‌ها و آزمایش‌های جدی و رنج‌ها در کنار عشق و رحمت هر پیامبر نسبت به مردم خودش و زحمت‌هایی که در راه وعظ و انتقال پیام الهی به آن‌ها کشیده است به خوبی و از زاویه دید حیوانات به تصویر کشیده شده است تا مخاطبان کودک و نوجوان ارتباط بیشتری با این داستان‌ها برقرار کنند.
کتاب «سربازان زبان بسته» به قلم «حامد جلالی» و با تصویرگری «کوثر رضایی» در ۱۷۰ صفحه و با قیمت ۶۷ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران به بازار نشر عرضه شده است.
 


کد مطلب: 449146

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/449146/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir