تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴
 

افتتاح 29 طرح معدنی و صنایع معدنی‌ در دهه فجر‌

Share/Save/Bookmark
افتتاح 29 طرح معدنی و صنایع معدنی‌ در دهه فجر‌
 
رئیس هیات عامل ایمیدرو از افتتاح 29 طرح معدنی و صنایع معدنی در دهه فجر خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به نقل از ایمیدرو،  وجیه الله جعفری با اشاره به آماده افتتاح بودن 29 طرح معدنی و صنایع مدنی برای دهه فجر، اظهار داشت: طرح های آماده افتتاح در زمینه زنجیره فولاد، مس، فروکروم، سرب، فسفات، طلا، زیرساختی و غیره است که با بهره برداری از این طرح ها، برای 2 هزار و 98 نفر اشتغال زایی می شود.
وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی انجام شده برای این طرح‌ها، به ترتیب ۲۵۸.۶ میلیون یورو و ۱۴.۴ میلیون دلار و 5 هزار و 651 میلیارد تومان است.
* برنامه ریزی برای صرفه جویی ارزی 500 میلیون دلار
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به صرفه جویی ارزی حاصل شده از بومی سازی در بخش معدن و صنایع معدنی بیان داشت: شرکت های تابعه ایمیدرو طی سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های کشور و بومی سازی تجهیزات و قطعات مورد نیاز، حدود یک میلیارد و ۱۸۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی کردند.
وی افزود: همچنین برای سال جاری صرفه جویی ارزی به میزان ۵۰۰ میلیون دلار برنامه‌ریزی شده که تاکنون ۳۰۰ میلیون دلار آن محقق شده است.
* صندوق پژوهش و فناوری فولاد، در آستانه دریافت مجوز فعالیت
جعفری اظهار داشت: ایمیدرو با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و مشارکت شرکت‌های فولادی کشور، تاسیس «صندوق پژوهش و فناوری فولاد» را در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی و نیز تسهیل گری طراحی ساخت و تولید داخل، پیگیری می‌کند.
وی بیان‌داشت: با برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد این صندوق تا پایان سال جاری، مجوز ثبت و عملیاتی شدن فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت و برای پوشش ضمانت نامه ای تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال، فعالیت های ساخت و تولید داخل را حمایت و پشتیبانی کند.
کد مطلب: 449169