تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵
 

زوال شناختی بایدن مردم آمریکا را به کشتن خواهد داد

Share/Save/Bookmark
زوال شناختی بایدن مردم آمریکا را به کشتن خواهد داد
 
پزشک سابق کاخ سفید ضمن بیان این که رئیس‌جمهور آمریکا هر روز این کشور را به جنگ همه‌جانبه با روسیه و چین نزدیک‌تر می‌کند، هشدار داد زوال شناختی او باعث کشته شدن مردم خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «رونی جسکون» پزشک سابق کاخ سفید و نماینده جمهوری‌خواه، جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده را به شدت مورد انتقاد قرار داد و استدلال کرد که وضعیت روانی رو به زوال او خطری علیه کل ایالات متحده است. 
او یکشنبه (۲۶ فوریه) در حساب توییتر خود نوشت: برای کشور ما هراس‌‌آور است که بایدن فرمانده کل ما باشد. او نیمی از زمان را نمی‌داند کجاست و هر روز ما را به جنگ همه‌جانبه با روسیه و چین نزدیک‌تر می‌کند. زوال شناختی او باعث کشته شدن مردم خواهد شد!!
به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، بر اساس نظرسنجی اخیر «هاروارد کپس-هریس» که اوایل این ماه انجام شد، حدود ۵۷ درصد آمریکایی‌ها درباره آمادگی روانی بایدن تردید دارند و ۶۷ درصد فکر می‌کنند او برای هدایت این کشور خیلی پیر است. 
گمانه‌زنی‌ها درباره توانایی شناختی بایدن به دلیل گاف‌های متعدد او تشدید شده که در جدیدترین مورد گفت «بیشتر از نیمی نیمی از زنان در دولت من زن هستند».
جکسون پیش‌تر هم دولت آمریکا را به عدم شفافیت در خصوص وضعیت رو به وخامت سلامت بایدن متهم کرد.
جکسون به شبکه دیجیتال فاکس‌نیوز گفت: «گزارش مکتوب معاینه فیزیکی که توسط کوین اوکونور پزشک بایدن منتشر شد، بیش از پیش تأیید می‌کند که این دولت همچنان بر کتمان حقیقت پافشاری می‌کند». وی ادامه داد که در هیچ بخشی از گزارش مذکور به وضعیت رو به وخامت روان بایدن اشاره‌ای نشده است.
بایدن ۸۰ ساله که پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست، در اکثر موارد حین سخنرانی گاف می‌دهد و مخالفان و منتقدان وی، کهولت سن و زوال عقل را دلیل این گاف‌های او می‌دانند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جنجالی سابق ایالات متحده در پیام تبریک سال نوی میلادی، بایدن را ناتوان ذهنی خطاب کرد.
کد مطلب: 449462