تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸
 

درخواست انجمن‌های بحرینی برای لغو کنفرانس عادی‌سازی اقتصادی با رژیم صهیونیستی

Share/Save/Bookmark
درخواست انجمن‌های بحرینی برای لغو کنفرانس عادی‌سازی اقتصادی با رژیم صهیونیستی
 
۲۳ انجمن سیاسی و مدنی بحرین با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار لغو کنفرانس عادی‌سازی اقتصادی با رژیم صهیونیستی شدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:23انجمن سیاسی و مدنی وابسته به ابتکار ملی بحرین علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای  مشترک از رژیم آل خلیفه خواستند تا کنفرانس عادی‌سازی اقتصادی با اسرائیل را لغو کنند.
 به گزارش مرآه البحرین،  23 انجمن سیاسی و مدنی بحرین در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: شورای توسعه اقتصاد بحرین و وزارت صنعت و تجارت تصمیم دارند  کنفرانسی را با همکاری  یک موسسه اسرائیلی و با هدف ایجاد روابط عادی تجاری و اقتصادی با شرکت‌های یهودی از 13 تا 15 مارس تحت عنوان « ارتباطات برای نوآوری» در بحرین برگزار کنند.
این انجمن‌های  بحرینی  مخالفت قاطع خود را  با این لغزش خطرناک به سوی عاد‌ی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی و واگذاری مفاصل اقتصاد ملی، بخش آموزش و پرورش و جوانان به رژیم صهیونیستی و موسسات مخرب آن  اعلام و تاکید کردند: این اقدام در پوشش عناوین تجاری و اقتصادی و آموزشی مبهم انجام می‌شود؛ همان اتفاقی که در مورد کنگره جهانی یهود در زمینه فعالیت‌های آموزشی افتاد.
در این بیانیه از دولت بحرین خواسته شد تا رویکرد مخرب عادی سازی روابط  با دشمن صهیونیستی را متوقف و این کنفرانس را لغو کند و از  تعامل با رژیم صهیونیستی در بخش‌های آموزشی، جوانان و غیره دست بردارد.
23 جمعیت سیاسی و مدنی بحرین تاکید کردند که هیچ نفعی در  پس عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل نبوده؛ اما آسیب‌های عظیمی را متوجه اقتصاد ملی و همه طبقات جامعه بحرین خواهد کرد که مخالف سازش با صهیونیست‌های نئونازی‌ و دشمنان انسانیت هستند.
در این بیانیه آمده است: از شرکت‌ها و موسسات خصوصی و اتاق بازرگانی و تجارت می‌خواهیم شرکت در این‌گونه کنفرانس‌ها که به منزله  غفلت از مسئله اصلی امت اسلامی یعنی مسئله فلسطین است را نپذیرند.
در پایان این بیانیه همچنین از مردم بحرین خواسته شد تا به مقاومت خود در برابر هرگونه عادی سازی با رژیم صهیونیستی ادامه دهند و مراقب نفوذ کالاهای صهیونیستی به بازارهای محلی خود باشند.
اقدامات دولت بحرین در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با مخالفت قاطع مردمی مواجه و این امر منجر به قرار گرفتن بحرین در زمره کشورهای ناامن برای صهیونیست‌ها شده است.
در چهارم سپتامبر 2020 بود که رژیم آل خلیفه و رژیم صهیونیستی بر سر عادی سازی روابط به توافق رسیدند؛ مردم مناطق مختلف بحرین نیز در مخالفت با توافق عادی سازی روابط میان منامه - تل آویو بار‌ها با برگزاری تظاهرات، آن را محکوم کرده‌اند.


بحرینی‌ها به حضور و مداخله کشور‌های دیگر در امور داخلی خود اعتراض دارند، در ر‌أس این مداخلات می‌توان به حضور رژیم صهیونیستی در صحنه سیاسی بحرین اشاره کرد. روابط و دوستی سردمداران بحرین با آل‌سعود زمینه‌ساز حضور رژیم صهیونیستی در بحرین است؛ اقدامی که به‌زعم کارشناسان خطری برای جهان اسلام و خیانت به آن است.
برخی کارشناسان معتقدند که آل خلیفه با کمک کشورهای غربی مانند آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، تلاش می‌کند که جنبش مطالبه‌گری مردم بحرین را منحرف و مخدوش کند.
پس از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، آل خلیفه به یهودی سازی منامه پایتخت این کشور روی آورده است.
براساس یک نظرسنجی که حدود دو سال پس از عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی انجام شده است، درصد زیادی از ملت بحرین و ملت امارات مخالف هرگونه عادی‌سازی روابط با این رژیم هستند.
این نظرسنجی نشان داد که بیش از 80 درصد بحرینی‌ها مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.
رژیم آل خلیفه با تشدید سرکوب‌گری‌ها و همچنین کنترل تمام صحنه‌های کشور، نتوانست مردم بحرین را تسلیم به قبول سازش با صهیونیست‌ها کند. این موضوع نشان می‌دهد که مردم بحرین به خوبی از طرح یهودی سازی کشور خود و این که چگونه این رژیم به شدت در آغوش اسرائیل افتاده و کشور را به دست دشمنان می‌سپارد، آگاه هستند.

کد مطلب: 449540