تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
 

‌بخش جدید فاز سوم بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد.

Share/Save/Bookmark
‌بخش جدید فاز سوم بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افتتاح ۱۰ طرح دریایی و بندری به ارزش ۴۲ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی در این استان‌ خبر داد و گفت: بخش جدید فاز سوم بندر شهید رجایی به همراه دو دستگاه مکنده در این بندر افتتاح می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس‌نژاد‌، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اعلام کرد: بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح حوزه دریایی و بندری این استان روز شنبه ۲۰ اسفندماه با حضور ‌مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، علی اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از مسئولان استانی آغاز می‌شود. 
به گفته وی، این ۱۰ طرح شامل ۶ پروژه بهره‌برداری به ارزش ۱۹ هزار و ۳۲ میلیارد ریال، سه پروژه آغاز عملیات اجرایی به ارزش ۲۱ هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال و یک پروژه بهره‌برداری از تجهیزات به ارزش ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال است.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در تشریح جزئیات این طرح‌ها به سه طرح شاخص آماده بهره‌برداری اشاره کرد و گفت: با حضور وزیر راه و شهرسازی در بندر شهید رجایی ساختمان مرجع دریایی و بخش جدید فاز سوم بندر شهید رجایی به همراه دو دستگاه مکنده در این بندر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. 
عباس‌نژاد افزود: بخش کنترل ترافیک و امداد نجات دریایی کشور در این ساختمان مستقر شده و بیشترین امکانات و تجهیزات مدرن استفاده شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی و به اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: درحال حاضر ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی 6 میلیون TEU در سال است که با بهره‌برداری از فاز سوم طرح توسعه این بندر این ظرفیت به هشت میلیون TEU در سال افزایش می‌یابد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین اعلام‌کرد: فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی شامل سه پست اسکله و ۵۱ هکتار اراضی پسکرانه با استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی بندرسازی و سازه‌های دریایی است.
عباس‌نژاد بهره‌برداری از بندر جدید‌الاحداث خمیر را از دیگر طرح‌های شاخص نام برد که اثرگذاری بسیار زیادی در توسعه صادرات مواد معدنی و ایجاد اشتغال و رونق معیشت ساحل‌نشینان این منطقه دارد.
استان هرمزگان دارای ۲ هزار و ۲۲۷ کیلومتر مرزآبی و ۱۴ جزیره اصلی و مهم است و بندر شهید رجایی در این استان نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین بنادر کشور سهم عظیمی در توسعه حمل و نقل دریایی دارد.
 
کد مطلب: 449608