تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳
 
آخرین وضعیت‌ کریدور نوار ساحلی جنوب کشور از شلمچه تا گواتر‌

مردم 4 استان از جاده ایمن‌ بهره‌مند می‌شوند

Share/Save/Bookmark
مردم 4 استان از جاده ایمن‌ بهره‌مند می‌شوند
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طول کریدور نوار ساحلی جنوب کشور 1808 کیلومتر و با احتساب یک مسیر آنتنی در اروند، 1850 کیلومتر است، گفت: در حال حاضر 1260 کیلومتر از این محور چهار خطه است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ‌خیرالله خادمی اظهار داشت: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور جزو 10 اولویت کریدورهای کشور، برای تکمیل است که به عنوان کریدور سراسری و مبدأ و مقصد مصوب شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور از شلمچه در استان خوزستان آغاز می‌شود و تا گواتر در استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
وی ادامه داد: طول این مسیر بزرگراهی 1808 کیلومتر است و با احتساب یک مسیر آنتنی در اروند، 1850 کیلومتر ‌طول دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر 1260 کیلومتر از این محور چهار خطه است و مابقی در حال احداث است.
* مردم چهار استان از جاده ایمن‌ بهره‌مند می‌شوند
وی اظهار داشت: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در چهار استان‌ خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان قرار دارد؛ در کنار مزیت‌های حمل بار این مسیر، با تکمیل این کریدور، مردم چهار استان از جاده‌ ایمن دیگری برخوردار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: چندی پیش 25 کیلومتر از این مسیر بزرگراهی در ا‌ستان بوشهر به بهره‌برداری رسید و امروز هم 25 کیلومتر از این مسیر در شرق و غرب هرمزگان به بهره‌برداری رسید؛ امروز در غرب هرمزگان در محدوده بندر خمیر و بندر لنگه 10 کیلومتر از این مسیر و همچنین در شرق هرمزگان از جاسک، 15 کیلومتر از این کریدور نوار ساحلی جنوب کشور، با حضور وزیر راه بهره‌برداری شد.
‌خادمی اضافه کرد: طول کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان 838 کیلومتر است که 45 درصد کل مسیر را در بر می‌گیرد و بیشترین طول آزادراه در استان هرمزگان است، از این عدد 640 کیلومتر آن تکمیل شده  است.
وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان 271 کیلومتر از کل کریدور نوار ساحلی جنوب کشور قرار دارد که 160 کیلومتر آن باقی مانده است و هفته آینده 50 کیلومتر از این مسیر به بهره‌برداری می‌رسد.
* ارزشِ امروز کریدور نوار ساحلی جنوب کشور 20 هزار میلیارد تومان
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعتبار اختصاص داده شده برای تکمیل کل کریدور نوار ساحلی جنوب کشور را 4 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: همه این منابع از محل اعتبارات دولتی اختصاص یافته است.
خادمی افزود: ارزش روز پروژه امروز 20 هزار میلیارد تومان است، برای تکمیل کل مسیر 11 هزار میلیارد تومان دیگر ‌اعتبار لازم داریم تا مردم این چهار استان از مزیت‌های این کریدور بهره‌مند شوند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در سواحل مکران مراکز زیاد صنعتی، اقتصادی و نفتی را پوشش می‌دهد. 
* هدفگذاری تکمیل حلقه مفقوده کریدور بزرگراهی بندرعباس-لار-شیراز
وی اضافه کرد: همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی، 36 کیلومتر از عملیات اجرایی کریدور بزرگراهی شمال به جنوب در مسیر بندرعباس - لار - شیراز آغاز شده است. مردم جنوب فارس به شدت پیگیر چهار خطه کردن این محور هستند، با تکمیل این مسیر، محموله‌هایی که از غرب هرمزگان به لار، شیراز و مرکز کشور می‌رود با کاهش ترافیک مواجه خواهد شد.
 
کد مطلب: 449614