تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳
 

عراق: به نیروهای رزمی خارجی نیازی نداریم

Share/Save/Bookmark
عراق: به نیروهای رزمی خارجی نیازی نداریم
 
سخنگوی دولت عراق در توضیح دیدار اخیر نخست‌وزیر این کشور و وزیر دفاع آمریکا گفت که «محمد شیاع السودانی» چند بار اشاره کرده است که عراق به نیروهای رزمی خارجی نیازی ندارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «باسم العوادی» سخنگوی دولت عراق، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) درباره دیدار اخیر «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق توضیحاتی ارائه کرد.
 سخنگوی دولت عراق اظهار داشت: «سفر لوید آستین وزیر دفاع آمریکا به بغداد دیروز -سه‌شنبه- اعلام‌شده و با اطلاع و موافقت دولت بغداد صورت گرفت و سرزده نبود. همان‌طور که از نظر پروتوکلی مرسوم است، طرف آمریکایی یک هفته قبل، زمان سفر را به ما اعلام کرده بود.»
وزیر دفاع آمریکا که اخیرا به منطقه سفر کرده، صبح روز گذشته، در سفری از پیش‌‌اعلام‌‌نشده در رسانه‌ها وارد بغداد شد. در برنامه سفر لوید آستین اشاره‌ای به سفر او به عراق نشده بود و تنها عنوان شده بود که او به اردن، مصر و فلسطین اشغالی سفر خواهد کرد.
باسم العوادی در ادامه اضافه کرد: «در دیدار نخست‌وزیر محمد شیاع السودانی با وزیر دفاع آمریکا از توسعه چشم‌انداز همکاری‌های راهبردی دو کشور صحبت شد. آستین پیام جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را برای ریاست جمهوری عراق آورد که در آن ابراز امیدواری شده بود عراق کشوری باثبات و آرام به دور از ناآرامی‌ها باشد.»
العوادی همچنین گفت: «اصل اساسی که محمد شیاع السودانی فرمانده کل نیروهای مسلح چندین بار به آن اشاره کرد این بود که عراق به نیروهای رزمی خارجی نیازی ندارد و تلاش‌ها برای همکاری باید معطوف به آموزش، تقویت و همکاری اطلاعاتی در مسائل مبارزه با عناصر باقیمانده داعش باشد.»
 
کد مطلب: 449622