تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
 

رسانه صهیونیست: ضربات مهلکی به‌صورت پیاپی به اسرائیل وارد می‌شود

Share/Save/Bookmark
رسانه صهیونیست: ضربات مهلکی به‌صورت پیاپی به اسرائیل وارد می‌شود
 
به نوشته یک رسانه عبری زبان، اسرائیل در آخر زمستان به اسرائیلی که در اواسط پاییز وجود داشت، هیچ شباهتی ندارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه عبری زبان گلوبس با اشاره به ضربات پیاپی که اسرائیل طی هفته اول از ماه مارس جاری دریافت کرده نوشت: شرایط اسرائیل در آخرین روزهای زمستان به شکلی بدتر شده است که می‌توان گفت هیچ شباهتی با شرایطش در  اواسط فصل پاییز ندارد.
به نوشته گلوبس: توافق دیپلماتیک عربستان سعودی و ایران که با نظارت و میانجیگری چین به امضا رسید، حملات روسیه به اوکراین با استفاده از موشک‌های هایپر سونیک و بی ثباتی در بازارهای پولی ایالات متحده بعد از ورشکستگی بانک سیلیکون همگی دست به دست هم دادند تا اسرائیل ضربات پیاپی را در این مدت دریافت کند.
گلوبس در ادامه نوشت: برای اسرائیل بسیار دشوار است که مشخص کند آیا اعلام غافلگیر کننده توافق از سرگیری روابط بین عربستان و ایران بیشتر برایش شگفت آور است یا میانجیگری بی سابقه چین برای این رخداد تل‌آویو را دچار شگفتی کرده است.
در بخش دیگری از این نوشتار آمده است: اسرائیل در فهم معادلات اشتباه کرده است و این اشتباه مربوط به دیروز و امروز نیست بلکه یک دهه است که دچار این اشتباه است، این اشتباه از زمانی آغاز شد که ایهود باراک وزیر جنگ وقت سقوط فوری بشار اسد رئیس جمهور سوریه را پیش بینی کرد.
به اعتقاد این رسانه عبری زبان: نتیجه غیر نهایی عدم درک راهبردی هم شکل‌گیری پیمان نظامی فعلی بین روسیه و ایران است، در حالی که چینی‌ها به عنوان رقبای خطرناک جهانی ایالات متحده هم با حضور اقتصادی و نظامی خود در خاورمیانه حضور پیدا کرده‌اند.
گفتنی است روزنامه هاارتص هم در تحلیلی در رابطه با تبعات توافق عربستان سعودی و ایران چنین نتیجه گیری می کند که، وقتی سوریه و حزب الله در کنار رهبران کشورهای اروپایی و حتی کاخ سفید از این توافق استقبال می‌کنند، پس بدون هیچ شک و تردیدی باید گفت این توافق با هدف ضربه زدن به اسرائیل شکل گرفته است.

 
کد مطلب: 449644