تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷
 

عربستان هیئت اسرائیلی را به خاک خود راه نداد

Share/Save/Bookmark
عربستان هیئت اسرائیلی را به خاک خود راه نداد
 
عربستان سعودی روادید هیئت اسرائیلی برای حضور در یک رخداد سازمان ملل که در خاکش برگزار می‌شد، را صادر نکرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه معاریو به نقل از منابع رسانه‌ای غربی گزارش داد، عربستان سعودی هیئت اسرائیلی که برای ورود به خاک این کشور جهت حضور در یک رخداد گردشگری متعلق به سازمان ملل متحد درخواست روادید کرده بود را به این کشور راه  نداد.
این رسانه عبری زبان در خبر خود ادعا کرد، عدم صدور روادید به هیئت اسرائیل بعد از برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان که با میانجیگری چین صورت گرفته، انجام شده است.
معاریو در ادامه نوشت، این ممانعت در حالی صورت می‌گیرد که حرف و حدیث‌‌هایی از وجود گفتگوهایی جهت نزدیکی دیپلماتیک بن ریاض و تل‌آویو و تمایل سعودی‌ها برای عادی سازی روابط با اسرائیل صورت گرفته است و نشان می‌دهد که مسایل در واقعیت چیز دیگری نشان می‌دهد.
در ادامه این خبر آمده است بعد از آن که هیئت اسرائیلی از دریافت روادید ناامید شد، اوایل مارس یادداشتی را از طرییق وزارت خارجه (رژیم صهیونیستی) به سازمان گردشگری جهانی وابسته به سازمان ملل ارسال و خواهان تسهیل صدور روادید شد ، اما با وجود آن که سازمان ملل متحد این درخواست را به وزارت گردشگری عربستان منعکس کرده بود، ولی ریاض از انجام این امر سرباز زد.
گفتنی این خبر در حالی منتشر می‌شود که طی ماه‌های اخیر، گزارش‌های در ر ابطه با حضور صهیونیست‌ها در عربستان سعودی و حتی مشارکت آنها در نشست‌ها بین المللی هم منتشر شده بود.
 
کد مطلب: 449648