تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴
 

حرف‌های عجیب مجید انصاری در دفاع از عملکرد خاتمی

Share/Save/Bookmark
حرف‌های عجیب مجید انصاری در دفاع از عملکرد خاتمی
 
در بحث اصلاح‌طلبان و حیای امثال انصاری از بیان نام آن "جلوگیرنده" هم لازم به اشاره است که ما در حال صحبت از جریانی هستیم که برخی رجالش صراحتا ابراز می‌کنند ولایت فقیه دیکتاتوری مؤمنین است، قانون اساسی را قبول نداریم و انتخابات هم باید تحریم شود! اکنون آیا از جریانی چنین وقیح و شکننده مرزهای سیاست، پذیرفتنی است که "ژست مگو" بگیرد و مدعی شود چیزی در پشت پرده هست که ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم!؟
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مجید انصاری، از فعالان اصلاح‌طلب به تازگی در قسمتی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرد در اشاره به انتخابات دوم خرداد 76 و ماجرای برجام روحانی گفته است:
"وقتی مردم دیدند که با آن شور و نشاط دست به انتخاب سیدمحمد خاتمی زدند و سپس هر 9 روز یک بحران پیش‌روی دولت آمد، درواقع در صداقت خاتمی شک نکردند، بلکه در پایان دولت این شک در میان جامعه وجود داشت که اینها می‌خواهند کار کنند ولی اجازه نمی‌دهند. همین ماجرا تا حدی در قضیه دولت روحانی و برجام نیز تکرار شد. به‌هرحال، مردم دوست داشتند برجام به نتیجه رسیده و دعوا با دنیا تمام شود؛ اما جریانی بلافاصله دست‌به‌کار شده و هماهنگ با خارج، آمریکا، اسرائیل و دیگران، این پدیده مبارک در زندگی مردم را از بین بردند! "[www.jamaran.news/fa/tiny/news-1588179]
*********** نقد و تحلیل ***********

*ما با اجازه از مردم و مخاطبان محترم به آقای انصاری عرض می‌کنیم که اگر شما می‌دانید چه کسی به خاتمی اجازه کار کردن نداد و یا چه کسانی جلوی دستاوردهای برجام روحانی را گرفته‌اند و البته او یا آنها را به مردم معرفی نمی‌کنید؛ پس صلاحیت حضور در سمت‌های نظام اسلامی و دولتی را ندارید!
و یا احیانا از شجاعت و درایت لازم برخوردار نیستید که البته سیاست‌ورزی اصولی جای انسان‌های بی‌شجاعت و بی‌درایت هم نیست.
دقت شود اینکه مجید انصاری نام هیچ شخص یا نهادی را در این زمینه نمی‌برد به دلیل مرموز بودن قضیه و یا بزرگ بودن حقیقت پشت ماجرا نیست بلکه صرفا به این دلیل است که هیچ چیزی در پس زبان و ذهن انصاری وجود ندارد که قرار باشد نامش بعنوان آن "جلوگیرنده" مطرح شود.
و باز هم دقت شود که مردم عزیز ایران باید بدانند در سیاست‌ورزی ایرانی هیچ گزینه ناپیدایی وجود ندارد و همه حقایق لازم را به راحتی می‌توان در افواه و اتفاقات و تحلیل‌های صحیح دید و شنید.
در بحث اصلاح‌طلبان و حیای امثال انصاری از بیان نام آن "جلوگیرنده" هم لازم به اشاره است که ما در حال صحبت از جریانی هستیم که برخی رجالش صراحتا ابراز می‌کنند ولایت فقیه دیکتاتوری مؤمنین است، قانون اساسی را قبول نداریم و انتخابات هم باید تحریم شود!
اکنون آیا از جریانی چنین وقیح و شکننده مرزهای سیاست، پذیرفتنی است که "ژست مگو" بگیرد و مدعی شود چیزی در پشت پرده هست که ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم!؟
از استنتاجات عقلانی ماجرا بگذریم.
تاریخ و رخدادهای سیاست نیز اثبات می‌کند که حرف‌های انصاری هرگز صحیح نیست.
ماجرای کارآمدی یا ناکارآمدی دولت خاتمی را باید از آنجا فهمید که دولت اصلاحات به حدی از ناکارآمدی و سیاست‌بازی مشهور بود که همه می‌دانستند گزینه اول دولت سیاست‌بازی است نه خدمتگزاری.
و از همین رو بود که پس از 8 سال خاتمی، مردم نه تنها به گزینه‌های نزدیکی مثل مرحوم هاشمی رأی ندادند بلکه به منتهی‌الیه نقطه مقابل خاتمی یعنی "محمود احمدی‌نژاد" رأی دادند تا طعم خدمتگزاری و دوری از تفرعن دولتی را بچشند.
جالب است که حتی خوانش تیتر رخدادهای آن دوره از قبیل استعفای نمایندگان مجلس ششم، استعفای نمایندگان اصلاح‌طلب شورای شهر، لوایح دوقلوی خاتمی، دوچرخه‌سواری زنان و... همگی نشان می‌دهد که مسئله دولت متبوع آقای انصاری کارآمدی بوده است یا سیاست‌بازی!؟
و اما "برجام روحانی" که انصاری آنرا پدیده‌ای مبارک می‌خواند و معتقد است جریانی بلافاصله دست به کار شده و اجازه نداده که مردم دستاوردهای برجام را بچشند...
ما این قضاوت را بر عهده مردم عزیز ایران می‌گذاریم که چرا آمریکا در صبح روز امضای برجام؛ ‌ ایران اسلامی را تحریم کرد!؟
پاسخ این چرا در فرض انصاری تنها با یک حالت ممکن است و آن اینکه آن جریان مخوف به محض امضای برجام به اتاق خواب باراک اوباما (رئیس‌جمهور وقت آمریکا) رفته و از او خواسته نگذارد مردم دستاوردهای برجام را بچشند.
ابلهانه است ولی باید پذیرفت که تنها نتیجه فرض انصاری همین است.
و اما تناقضی که "فدائیان دولت روحانی" از قبیل انصاری به آن مبتلی هستند...
روحانی چطور توانست بر خلاف نظر این گروه خیالی برجامش را به امضا برساند اما نتوانست بر خلاف نظر همین گروه خیالی حتی یک دستاورد را روی میز مردم بگذارد!؟
چگونه ممکن است که این گروه خیالی تا هنگام امضای برجام در ضعیف‌ترین حالت ممکن بوده اما پس از امضای برجام (که طبعا موجب تقویت جبهه روحانی شده) به ناگاه و مثل لوبیای سحرآمیز قوی‌پنجه و بنیادبرانداز شده است!؟
اینکه رهبر معظم انقلاب بر گزینه "جهاد تبیین" تأکید دارند و یا اصرار بر ترویج "تحلیل صحیح" را حجت الهی می‌دانند از همین روست که تحلیل صحیح و جهاد تبیین می‌تواند پرده از حقیقت تمام گفته‌ها بردارد، دوست و دشمن را به مردم بازشناساند و البته جامعه را از خطر فتنه برهاند.
 
 

 
کد مطلب: 449665