تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸
 
با "عدالتخواهان تندرو" چه باید کرد!؟

توقف عدالتخواهی در ایستگاه "فرقان"

Share/Save/Bookmark
توقف عدالتخواهی در ایستگاه "فرقان"
 
موارد متعددی وجود دارد که افراد مدعی عدالتخواهی در فضای سیاست و رسانه به دلیل تهمت‌پراکنی و ناسزاگویی به دست قانون سپرده شده و مجازات شده‌اند. قابل تأمل آنکه روش‌های رفتاری عدالتخواهان تندرو دقیقا مطابق با رفتارهای گروهک فرقان در صدر انقلاب است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام احمد رهدار، ‌ از استادان حوزه و دانشگاه اخیراً در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری رسا در پاسخ به این سوال که "راهکار مقابله با –تندروی‌های- جریان های به اصطلاح عدالت خواهی به چه شکل باید باشد و وظیفه مسئولان حوزه و کشوری در قبال آنها باید چگونه باشد؟ " گفته است: واژه عدالتخواهی واژه ای مثبت می باشد و شعار ما هم عدالتخواهی است اما به نظر ما این جریان به اصطلاح عدالتخواه راه را گم کرده و در تشخیص مصداق انحراف پیدا کرده اند. اولاً باید سران اینها را به صورت شخصی توجیه کرد. مرحله بعد لایه عمومی است که باید در یک میزگرد عمومی شرکت کنند-و- در نهایت اگر تبیین و توجیه نتیجه‌بخش نبود باید دست به دامن قانون زد و همان راه را پیش گرفت.
او می‌افزاید: خیلی از بچه های عدالتخواه انسان های خوبی هستند که احساس کرده اند در جایی ظلم می شود لذا به وسط میدان آمده اند اما چون از مصادیق اطلاعات ناقصی دارند تحلیل های غلط ارائه می دهند. اگر فردی از اینها نهاد خاصی را مورد نقد قرار می دهد، چه خوب که آن نهاد خاص با این افراد ارتباط بگیرد و آنها را دعوت کرده و توجیه و توضیح نماید آنگاه اگر این راه ها جواب نداد باید به سراغ قانون رفت و تن به قانون بدهیم. [rasanews.ir/00348G]
*************** ***************
*موارد متعددی وجود دارد که افراد مدعی عدالتخواهی در فضای سیاست و رسانه به دلیل تهمت‌پراکنی و ناسزاگویی به دست قانون سپرده شده و مجازات شده‌اند.
قابل تأمل آنکه روش‌های رفتاری عدالتخواهان تندرو دقیقا مطابق با رفتارهای گروهک فرقان در صدر انقلاب است.
گروهکی که رجالش در اعترافات خود صراحتا گفتند از ترور شخصیت گرفته تا ترور فیزیکی در دستور کارشان بوده است و همه اینها نیز برگرفته از تحلیل‌های غلطی بوده که در ذهنشان داشته‌اند.
دقت شود که اگر راهکارهای برخورد با اینان؛ همانطور که حجت‌الاسلام رهدار نیز تأکید کرده است در دستور کار مردم، خواص سیاسی و قوای امنیتی و قضایی قرار نگیرد؛ هیچ بعید نیست که شاهد "بازگشت فرقان" به عرصه باشیم.

 
کد مطلب: 449667