تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴
 

مسکو: گروه 7 بحران غذایی و انرژی در جهان ایجاد کرده

Share/Save/Bookmark
مسکو: گروه 7 بحران غذایی و انرژی در جهان ایجاد کرده
 
مسکو تاکید کرد که تحریم‌های گروه 7 موجب ایجاد بحران غذایی و انرژی در جهان شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش روسیا الیوم، وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که تحریم‌های اعمال شده از سوی گروه 7 علیه روسیه بحران غذایی و انرژی در جهان ایجاد کرده است و کشورهای نیازمند، از موانع غربی برای دسترسی به محصولات روسی رنج می برند.
این وزارتخانه در بیانیه‌ای درباره نتایج این اجلاس گفت: مکانیسم فشار تحریم‌های جمعی که توسط گروه 7 ایجاد شد، عامل بحران جهانی غذا و انرژی شده است... کشورهایی که بیشترین نیاز را دارند از موانع ایجاد شده توسط کشورهای گروه 7 در برابر عرضه محصولات غذایی روسیه رنج می‌برند.
پیش از این، وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که نتیجه اصلی این نشست مجموعه‌ای از بیانیه‌های مملو از متن‌های نفرت انگیز ضد روسی و ضد چینی است.
این وزارتخانه تاکید کرد که گروه 7 زمانی یک گردهمایی بود که اعضای آن مواضع خود را در مورد موضوعات مختلف در دستور کار جهانی هماهنگ می‌کردند، اما اکنون دچار افت غیرقابل برگشتی شده است.
وزارت خارجه روسیه گفت که این گروه به یک «انکوباتور» تبدیل شده است که در آن تحت رهبری آنگلوساکسون‌ها، ابتکارات مخربی که ثبات جهانی را تضعیف می‌کند، ساخته و پرداخته و بر کشورهای سرسپرده آمریکا از بین کشورهای ناتو، اتحادیه اروپا و دیگر دست نشانده‌های آن تحمیل می‌شود.
اجلاس سران G۷ از ۱۹ تا ۲۱ می (۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت) در هیروشیما برگزار شد. علاوه بر رهبران کشورهای این گروه، روسای هفت سازمان  برای شرکت در آن دعوتنامه دریافت کرده بودند که شامل سازمان ملل متحد، آژانس بین المللی انرژی، صندوق بین المللی پول، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، بانک جهانی، سازمان بهداشت جهانی و سازمان تجارت جهانی بوده است.
 
کد مطلب: 450458