تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸
 

وزیر ارشاد: تصمیم گرفتیم لایحه قضائی عفاف و حجاب را با دیدگاه دولت به مجلس بفرستیم

Share/Save/Bookmark
وزیر ارشاد: تصمیم گرفتیم لایحه قضائی عفاف و حجاب را با دیدگاه دولت به مجلس بفرستیم
 
اسماعیلی درباره لایحه عفاف و حجاب گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث زیادی روی این موضوع صورت گرفت و گفته شد چون لایحه قضائی است دولت نمی‌تواند در آن دست ببرد، در نهایت دولت تصمیم گرفت این لایحه را با دیدگاه خود به مجلس بفرستد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز در جمع اصحاب رسانه و فرهنگ نهاوند در سالن شهدای فرمانداری نهاوند به بحث لایحه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوباتی را در این زمینه داشتیم و پس از مباحث زیادی که روی آن صورت گرفت گفته شد این یک لایحه قضائی است و دولت نمی‌تواند در آن دست ببرد سرانجام پس از طرح مباحث مختلف دولت تصمیم گرفت این لایحه را با دیدگاه خود به مجلس بفرستد تا پس از تصویب به قانون تبدیل شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: 1000 میلیارد تومان برای نقشه راه و طرح ارتقای شاخص‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ و شرایط هر منطقه در کشور که در حال تدوین است اختصاص داده می‌شود که در آن برش شهرستانی نیز تعریف شده است.  برای اجرای این نقشه مهندسی فرهنگی و تقویت بنیان فرهنگی متناسب با ارزش های اصیل ایرانی و انقلاب اسلامی طرح لازم تهیه شده که در این رابطه نقشه فرهنگی استان همدان هفته گذشته رونمایی شد.
وی بیان کرد: به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی برای هر استان و شهرستان به دنبال ایجاد یک بودجه ویژه هستیم و برای این کار 1000 میلیارد تومان پیش بینی و تخصیص داده ایم که لازم است متناسب با هر شهرستان در نقاط مختلف کشور بین آنان توزیع شود.
وی با اشاره به گرایش جوانان به سمت موسیقی و فیلم های جدید تصریح کرد: بر اساس تحقیقات به عمل آمده 91 درصد جوانان موسیقی پاپ گوش می‌کنند و 5 میلیون نفر بالای 21 ساعت در هفته بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهند اگر نتوانیم برنامه و حمایت درستی از انها انجام دهیم به مشکل بر می خوریم.
وی گفت: امروز موسیقی پدیده غالب در بین جوانان است که ما بر این اساس کارهای فرهنگی خوبی را در تهران انجام دادیم و به موفقیت‌هایی نیز رسیدیم نمونه بار این کار اجرای کار سلام فرمانده بود که جهانی شد و مورد حمایت و تایید رهبر معظم انقلاب و نسل نونهال و نوجوان قرار گرفت.
وی افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در دو سال  اخیر 400 هزار نفر در کنسرت‌هایی که در کشورهای اطراف ایران برگزار شده بود اقدام به خرید بلیط کرده و در کنسرت‌ها شرکت کرده بودندکه با یک مدیریت درست فرهنگی می‌توان این پدیده‌های فرهنگی را مدیریت ما در یک مقطع 20 روزه در تهران کنسرت‌هایی برگزار کردیم و طی این مدت‌ یک میلیون بلیط با متوسط 500 هزار تومان در ایران فروخته شد که البته مکان برگزاری کنسرت‌ها کاملا از طریق دوربین کنترل شده بود و طی این مدت‌ فقط در یکی از کشورهای اطراف ما کنسرت با حضور یکی از خواننده‌ها برگزار شد.
اسماعیلی گفت: به منظور ارتقای فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی در سطح کشور از طرح و آثار هنری فاخری که در زمینه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس ، خانواده و جوانی جمعیت ایجاد اشتغال تولید شود حمایت می کنیم. 
اسماعیلی در مورد تولید مستند زندگی حاج میرزا محمد سلگی در نهاوند گفت: حاج میرزا محمد سلگی برگ افتخار همه ما و تک تک مردم همدان است و ایشان یکی از قهرمانان عملیات مرصاد است و ما و نماینده نهاوند از تولید مستند زندگی این سردار حمایت مادی و معنوی می کنیم. 
اسماعیلی با اشاره به درخواست شورای فرهنگ عمومی شهرستان و اصحاب رسانه در مورد ثبت موسسه فرهنگی و هنری شهید حاج میرزا سلگی در نهاوند افزود: به زودی و در اولین فرصت پس از رسیدن مدارک لازم کار ثبت این موسسه را برای فعالیت های فرهنگی و هنری متناسب با فرهنگ ایثار و شهادت و انقلاب اسلامی برای آغاز به کار آن انجام می دهیم.
وی با بیان اینکه ما آماده حمایت از آثار فرهنگی فاخر در سطح شهرستان‌ها هستیم اضافه کرد: گاهی اوقات در شهرستان‌ها موسیقی آثاری بوجود می‌آید که کل کشور و حتی  کشورهای دیگر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد که نمونه آن اثر "سلام فرمانده" بود که در شهر لنگرود اجرا شد و پس از آن جهانی شد.
اسماعیلی در ارتباط با فعالیت‌های قرآنی افزود: اولویت اساسی ما کارهای قرآنی است و هر جا که فعالیت و برنامه قرآنی انجام شود با تمام قدرت از آن حمایت خواهیم کرد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد یکی از پایگاه های اصلی ما در این زمینه است.
کد مطلب: 450547