تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۴
 

ویژگی‌های آزادسازی خرمشهر از زبان شهید حاج قاسم سلیمانی

Share/Save/Bookmark
ویژگی‌های آزادسازی خرمشهر از زبان شهید حاج قاسم سلیمانی
 
آزاد سازی خرمشهر از نگاه شهید حاج قاسم سلیمانی دارای ۴ ویژگی مهم است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: امروز سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر است هرسال با فرا رسیدن این سالروز این حماسه بارها و بارها خاطراتی از این دوران مرور می‌شود.
این درحالی است که از نگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی این حماسه دارای 4 ویژگی منحصر به فرد است و هرگز این ویژگی‌ها نباید از خاطره‌ها فراموش شود.
 
این ویژگی‌ها از نگاه ایشان عبارتند از:
اولین ویژگی این حماسه ویژگی زمانی است؛ به این معنی که همه رزمندگان این عملیات‌ها هرکدام به عملیات‌های دیگر منتقل می‌شدند.
دومین ویژگی طراحی جامع بود اینگونه که اولاً همه دشمن در این حماسه درگیر نگهداشته شد. لذا، در این طراحی بگونه‌ای با دقت عمل شده بود که بین نیروهای شمال دشمن و نیروهای جنوب دشمن یک شکاف اساسی رخ داد.


سومین ویژگی و نکته مهم دیگر درباره خرمشهر، تاثیر روانی سیاسی و نظامی فتح خرمشهر در اندیشه تجاوز کارانه دشمن بود. این فتح به عنوان شکست واقعی دشمن تلقی شد. صدام مدعی بود اگر ایرانی‌ها بتوانند خرمشهر را تصرف کنند کلید بصره را به آنها خواهم داد.
چهارمین ویژگی را باید در تاثیر روانی فتح خرمشهر آنقدر بالا بود که دشمن بلافاصله از همه جبهه‌های دیگر عقب‌نشینی کرد. و صحنه بزرگ و یادگارماندنی دیدنی و تاریخی را که جزو بهترین ورق‌های جنگ است را به نمایش گذاشت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 450551