تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۵
 

امارات و عربستان در جنوب یمن به جان هم افتادند

Share/Save/Bookmark
امارات و عربستان در جنوب یمن به جان هم افتادند
 
امارات و عربستان علنا در جنوب یمن با یکدیگر درگیر شده‌اند و ابوظبی به شدت به دنبال جدایی این منطقه از سرزمین مادری است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، امارات اخیرا تحرکات خود را برای جدایی جنوب از شمال آن است تا با این کار خود مذاکرات در حال انجام بین عربستان سعودی و جنبش انصار الله یمن برای پایان دادن به جنگ را به شکست کشانده و در عین حال ضربات سهمگینی به توافق بازگشت روابط سعودی ایرانی وارد کند.
به نوشته این رسانه لبنانی: کشمکش بر سر نفوذ در جنوب یمن بین ریاض و ابوظبی در سایه بحران شکل گرفته در روابط بین این دو کشور به نقطه اوج خود رسیده است و همین امر باعث شده است تا عربستان سعودی به مانعی در برابر این برنامه امارات تبدیل شود.
الاخبار در گزارش خود تاکید می‌کند، صرف نظر از اینکه ریاض چه نظری در رابطه با جدایی جنوب یمن داشته، در حال حاضر این اقدام را یک پروژه اماراتی می‌داند که مستقیما عربستان را مورد هدف قرار داده است.
از نگاه این رسانه، آنچه که در جنوب یمن رخ می‌دهد، بار دیگر منعکس کننده اختلافات شکل گرفته بین محمد بن زاید رئیس امارات متحده عربی و شریک سابقش در جنگ یمن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را نشان می‌دهد که باعث شد سعودی‌ها در رابطه با مسایل منطقه‌ای تغییر زاویه داده و رویکردی رادر پیش بگیرد که چندان به مذاق حاکمان ابوظبی خوش نیامده است.
کد مطلب: 450590