تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴
 
افزایش ضریب اطمینان از نتایج آزمایشات خون با افزودنی‌های خون‌گیری داخلی

تولید ژل جداکننده سرم خون

Share/Save/Bookmark
تولید ژل جداکننده سرم خون
 
ژل جدا کننده سرم خون و همچنین تسریع کننده انعقاد خون از مهمترین افزودنی‌های لوله‌های خون‌گیری است که محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به فرمولاسیون تولید این نوع افزودنی‌ها دست یافته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: عادل صمدی مدیر یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت، تهیه مواد اولیه و محصولات مورد استفاده در صنایع پزشکی و بهداشتی از جمله ژل‌های جداکننده سرم خون و لوله‌های خون‌گیری جهت تهیه سرم خون و تسریع کننده انعقاد خون را از جمله دستاوردهای این شرکت نام برد.
وی ادامه داد: از مهمترین افزودنی‌هایی که در این لوله‌ها استفاده می‌شود، ژل جدا کننده سرم خون و همچنین تسریع کننده انعقاد خون است که ما این افزودنی‌ها را با کیفیت بالا تولید کرده‌ایم.
صمدی، لوله‌های خون‌گیری را جزو نیازمندی‌های اولیه و بسیار مهم سیستم‌های درمانی هر کشوری دانست و اظهار کرد: بسیاری از آزمایشات خون نیازمند جداسازی سرم خون هستند که ما ژل جداکننده سرم خون را به تولید رساندیم.
مدیر عامل این شرکت با اشاره به اهمیت تولیدات این شرکت، توضیح داد: این افزودنی‌ها باید از ثبات کیفیت، ویسکوزیته و وزن مخصوص دقیق برخوردار باشند ضمن آنکه تاثیرگذاری آنها بر پارامترهای خون باید صفر باشد ولی مشاهده می‌شود که حتی گاهی این ثبات کیفیت در محصولات وارداتی خدشه‌دار است به گونه‌ای که در پارت‌های مختلفی که شرکت‌های مختلف وارد می‌کنند یا ویسکوزیته این افزودنی‌ها تغییر کرده و یا سایر خواص مورد نظر تامین نشده است.
وی تاکید کرد: ژل‌های تولید شده در این شرکت منطبق بر استانداردها است و هیچ اثری بر نمونه‌ها ندارد.
 
کد مطلب: 450617