تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۱
 

کنعانی: شرکت ایران در بریکس پلاس پویایی سیاست خارجی را به تصویر کشید

Share/Save/Bookmark
کنعانی: شرکت ایران در بریکس پلاس پویایی سیاست خارجی را به تصویر کشید
 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حضور ایران در نشست بریکس پلاس و همچنین ۱۰ ملاقات دوجانبه با وزرای خارجه کشورهای جهان را پویایی سیاست خارجی ایران در عرصه بین‌المللی دانست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره نشست بریکس پلاس در آفریقای جنوبی و حضور ایران در این نشست در توئیتی نوشت: شرکت فعال و سخنرانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ⁧ بریکس پلاس⁩ در آفریقای جنوبی و حدود 10 ملاقات مهم و پرمحتوای دوجانبه، بار دیگر پویایی سیاست خارجی ایران در عرصه بین‌المللی را به تصویر کشید. 
وی افزود: نقش سازنده ایران⁩ در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرایی افزایش خواهد یافت.
روز گذشته نشست بریکس پلاس با حضور وزرای خارجه اعضای بریکس و کشورهای دوست گروه بریکس در کیپ تاون آفریقای جنوبی برگزار شد.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در این نشست در سخنرانی خود گفت: "دوستان بریکس" قبل از هرچیز دوستان همکاری و مشارکت و در یک کلام "دوستان چندجانبه گرایی" هستند. جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای پیشرو در عرصه چندجانبه گرایی است. روابط سیاسی و اقتصادی دوجانبه ما با کشورهای عضو بریکس در سطح بسیار خوبی است و تجارت فی مابین به بیش از سی میلیارد دلار رسیده است. سازوکارهای چندجانبه‌ای که ایران و برخی کشورهای عضو بریکس در آن عضویت دارند مهم می‌باشد.
وی ادامه داد: برای جمهوری اسلامی ایران، بریکس می‌تواند هدف مهم بعدی در سیاست چندجانبه گرایی باشد. به همین جهت ما از جمله اولین کشورهایی هستیم که رسما علاقمندی خود به حضور در چهارچوب‌های بریکس و البته عضویت در آن را اعلام نموده‌ایم. تعداد زیاد کشورهای علاقمند به عضویت در بریکس، موید این است که ما انتخاب درستی کرده‌ایم.
 
کد مطلب: 450656