تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۹
 
رهبر معظم انقلاب:

دشمن می‌خواهد با خبر و شایعه دروغ چهره سپاه را مخدوش کند

Share/Save/Bookmark
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان سپاه تاکید کردند: یکی از بخش‌های مهم فعالیت دشمن، مخدوش کردن چهره سپاه است. مجبورند با خبر و شایعه دروغ و انواع و اقسام حیله‌ها و شگردها چهره سپاه را مخدوش کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز پنجشنبه 26 مردادماه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.
بیشتر بخوانید
پیش از دوران همه‌گیری کرونا اعضای مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه همزمان با برگزاری نشست سالیانه خود با رهبر انقلاب دیدار داشتند و آخرین دیدار در مهرماه 1398 با حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار تاکید کردند: یکی از بخش‌های مهم فعالیت دشمن، مخدوش کردن چهره سپاه است. مخدوش کردن چهره بسیج است؛ چرا؟ چون سپاه جذاب است، بسیج جذاب است.
ایشان فرمودند: این جذابیت آنها را نگران و سراسیمه می‌کند. مجبورند با خبر و شایعه دروغ و انواع و اقسام حیله‌ها و شگردها چهره سپاه را مخدوش کنند. می‌خواهند این الگوگیری و یادگیری‌ها و یارگیری‌ها وجود نداشته باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: تشکیل سپاه در ابتدای انقلاب یک پدیده‌ی منحصر به فرد در بین انقلابهای بزرگ تاریخ بود. در انقلابهای بزرگی مثل انقلاب فرانسه، انقلاب شوروی بلشویکی، گروه‌هایی پیدا شدند در اوایل انقلاب و به‌عنوان طرفداری از انقلاب سر بلند کردند، اقداماتی کردند لکن سپاه مطلقاً قابل مقایسه‌ی با آن گروه‌ها و آن جمعیت‌ها نبود. آنها ویرانگر بودند، خودسر بودند، بی‌انضباط بودند، بدون پایبندی به مبانی و اصول بودند. سپاه نه، سپاه از اول، از اول تشکیل،‌ زیر نظر مرکزیت انقلاب تشکیل شد. در همه جای کشور حضور داشت اما مرکزیت به معنای واقعی کلمه فرماندهی می‌کرد.
رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: از اول تشکیل سپاه افراد سپاه و عناصر سپاه برخوردار بودند از ارزشهای دین و انقلاب مثل ایثار، مثل فداکاری، مثل حضور جهادی دائمی، شبانه‌روزی، مثل اطاعت و تسلیم در مقابل امام بزرگوار، مطلقاً غیر از این دیده نشد ما از اول ناظر و حاضر بودیم.
ایشان تاکید کردند: در طول تاریخ کشور تا آنجایی که بنده اطلاع دارم نمی‌شناسیم هیچ مجموعه‌ی نظامی را که تا این حد برخوردار باشند از سلامت معنوی و اخلاقی و سیاسی.
فرمانده معظم کل قوا تصریح کردند: سپاه، این پدیده‌ی بی‌نظیر استثنایی متوقف نشد؛ یعنی اینجور نبود که یک حرکتی را شروع کنند یک رشدی بکنند بعد متوقف بشوند نه،‌ این تا امروز ادامه پیدا کرده به طوری که ما با گذشت حدود چهار دهه یک کانون عظیم و کاملاً مجهز دفاعی و نظامی را داریم، بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی دنیا را داریم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: امروز سپاه بزرگترین سازمان ضدّ تروریستی در همه‌ی دنیاست. یک سازمان مجهّز نظامی است. یک سازمان کارآمد و مستقلی است که کارهایی می‌تواند انجام دهد که خیلی از ارتشهای بزرگ دنیا نمی‌توانند انجام دهند.
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: یکی از گرفتاری‌هایی که گاهی ما  به آن مبتلا شدیم و باید مراقب باشیم به آن مبتلا نشویم این است که در شناخت دشمن اشتباه نکنیم. گاهی اوقات انسان در شناخت دشمن اشتباه می‌کند. امام رضوان‌الله‌علیه با آن «چشم بصیرت» - یعنی واقعا هیچ تعبیری بهتر از این در مقابل آن فرد نمی‌توان گفت؛ بصیرت به معنای واقعی کلمه که نفوذ پیدا می‌کرد در لایه‌های پنهان و چیزهایی را می‌دید-  گفت هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به همه مسئولان کشور فرمودند: همه مسئولان کشور موظفند کار جهادی و شبانه‌روزی کنند و خستگی نشناسند. وظیفه امروز ما، کمک کردن به مردم به خصوص به طبقات ضعیف است.
ایشان همچنین افزودند: اعتماد باید وجود داشته باشد، نمیگویم انتقاد نباشد؛ انتقاد همراه با اعتماد. می‌خواهند انتقاد کنند اشکال ندارد اما اعتماد داشته باشند. مسئولین دارند با اخلاص، با علاقمندی، با شوق، با توکل به خدا، با همه توان کار می‌کنند. اعتماد بشود به آنها، انتقاد هم اگر لازم بود بشود. من مخالفتی با انتقاد ندارم. اگر این راه را دنبال کردیم و به حمدالله تا امروز دنبال شده و بعد از این هم به فضل و توفیق الهی دنبال خواهد شد، پیروزی بر دشمن قطعی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه این دیدار فرمودند: یک بخش دیگر در مورد عملکرد، مسئله‌ی سازندگی‌های سپاه است. در حوزه‌های گوناگون، این فصل درخشانی است. در امور زیربنایی سپاه حرف اول را دارد می‌زند. کمتر دستگاهی را ما داریم که در مسائل زیربنایی کشور، راه‌ها، بزرگراه‌ها، سدها، پالایشگاه‌ها و امثال اینها توانسته باشد به قدر سپاه این مقدار کار را با هزینه‌های کمتر از معمول، با سرعت بیشتر از معمول انجام بدهد. این یک فصل افتخار ‌آفرین بسیار مهمی است.
فرمانده معظم کل قوا تاکید کردند: یک فصل دیگر مسئله‌ی خدمات عمومی سپاه است. سپاه در بخشهای مختلف در کنار مردم قرار گرفت. در بخش سلامت، که بسیار مهم است، سپاه توانست کارهای بزرگ انجام بدهد. در حوادث طبیعی و بلیاتی مثل زلزله و سیل و کرونا و امثال اینها کمک‌های اساسی کرد. رفع محرومیت؛ یکی از بخش‌هایی که همچنان ناشناخته است. کارهایی گسترده‌ای انجام گرفته.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: یک سرفصل مهم در مورد سپاه مسئله‌ی پاسداری است از خود. همه‌ی انسانها در معرض لغزشند، همه‌ی سازمانها در معرض لغزشند. همه‌ی رؤسا، همه‌ی مدیران، همه‌ی رهبران، همه‌ی فرماندهان، همه‌ی ماها، همه‌ی ماها. در معرضیم پس نیازمندیم به خودحفاظتی.
ایشان با بیان اینکه پاسداری از خویش در فرهنگ قرآنی اسمش تقواست، فرمودند: هر انسانی در درون شخصیت خودش یک ضعفی دارد. گاهی غافلیم از اینها، یکجا یک موقعیتی بوجود می‌آید این بروز پیدا می‌کند، ما را مغلوب خودش می‌کند اگر مبارزه نکنیم ما را مغلوب خودش می‌کند، ما را زمین میزند باید پاسداری کنیم از خودمان. ارزشهای سپاه، برجستگی‌های سپاه خیلی ارزشمندند از اینها باید حراست کرد، مسئولان رتبه‌های مختلف سپاه موظفند در این زمینه‌ها فعال باشند.
در حال تکمیل...
کد مطلب: 451410