تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۴
 

دلیل تهدید اخیر رئیس موساد علیه ایران از زبان رسانه اسرائیلی

Share/Save/Bookmark
دلیل تهدید اخیر رئیس موساد علیه ایران از زبان رسانه اسرائیلی
 
یک رسانه صهیونیستی در تحلیل دلیل تهدید اخیر رئیس موساد علیه ایران، نوشت که جرأت و اعتماد به نفس ایران افزایش یافته و این برای رژیم موقت خطرناک است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:عصر یکشنبه پیش (۱۰ سپتامبر) بود که «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در سایه نابسامانی‌ها و تنش‌های داخلی این رژیم، مقامات ایرانی را به ترور تهدید کرد.
وی با انتشار تصاویری از فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدعی شد: «زمانش رسیده که ایران به گونه‌ای متفاوت، تاوان دهد. آزار اسرائیلی‌ها و یهود، به هر نحوی که باشد، چه از طریق ایرانی‌ها چه از طریق وکلایشان، به عملیات در ایران منجر می‌شود... در قلب تهران... ما گزینه دیگری نداریم. در آینده به هر کسی که عناصری را تحریک کند که به دنبال آزار و اذیت شهروندان ما باشد، دست پیدا خواهیم کرد».
شبکه صهیونیستی «N۱۲»، امروز (چهارشنبه، ۱۳ سپتامبر)، در توضیح دلیل این تهدید جنجالی رئیس موساد علیه ایران، نوشت، افزایش هشدارها درباره عناصر اسرائیلی در سراسر جهان، علت تهدیدات وی بود.
این رسانه اسرائیلی در وبسایت خود نوشت: «داستان اصلی پشت این اظهارات استثنایی دیوید بارنیا، رئیس موساد، افزایش هشدارها درباره تلاشها برای حمله به اسرائیلی‌ها در خارج از کشور است. برخی از این هشدارها حتی در کشورهای مشخصی متمرکز است. در پاسخ به این تهدید، آن‌ها در اسرائیل دو نوع گام برمی‌دارند: نخست و به طور مستمر، همکاری با سرویسهای اطلاعاتی محلی، که به خنثی کردن عملیات‌ها و هسته‌های "تروریستی" کمک می‌کند. دوم، آن‌چه یکشنبه گذشته از خود رئیس موساد شنیده شد؛ هشداری واضح که نشان دهنده تغییر در معادله است».
این شبکه صهیونیستی ادعا کرد: «برای اسرائیل این مهم است که به ایرانی‌ها بگوید؛ می‌داند چه کسی پشت تلاش‌ها برای انجام چنین عملیاتی است، حتی اگر آن‌ها سعی کنند در پشت هسته‌های محلی بومی پنهان شوند. زیرا صرف افشای تلاش‌ها برای انجام این عملیات و یگان‌های‌خاص در سپاه پاسداران که این سیستم تروریستی را هدایت می‌کنند، می‌تواند انجام چنین عملیات‌های برنامه‌ریزی شده میدانی را مختل کند».
بر اساس این گزارش، صهیونیست‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که از بیم آن‌‌که مبادا یک اهمال امنیتی به اجرای موفق چنین عملیات‌هایی منجر شود، بهتر است مستقیما مقامات ایران را خطاب قرار دهند و به آن‌ها بگویند: «مواظب خودتان باشید. شما هم بخشی از اهداف هستید و مصون نیستید و هر جا که باشید می‌توانیم به شما آسیب بزنیم».
بویژه که رئیس موساد ادعا می‌کند که رژیم موقت طی سال گذشته، ۲۷ مورد برای هدف گرفتن اسرائیلی‌ها در نقاط مختلف اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی را خنثی کرده است.
سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز اخیرا اعلام کرد که توانسته طی یک طراحی پیچیده، ضمن کشف و خنثی‌سازی خرابکاری صنعتی موساد در صنایع موشکی وزارت دفاع، ضربه‌ای مهم به موساد وارد کند؛ اقدامی که ظاهرا خشم جنون‌آمیز صهیونیستها را به همراه داشته است.  
این شبکه صهیونیستی در ادامه نوشت: «ایرانی‌ها تفاهم‌هایی اخیرا با آمریکا کرده‌اند که منجر به لغو بخشی از تحریم‌ها و آزاد شدن پول زیادی می‌شود. میلیاردها دلاری که بلوکه شده بود، آزاد شد. وضعیت آن‌ها در جهان نسبتا خوب است، روابط بین آن‌ها و روسها نزدیکتر می‌شود و اعتماد به نفس آن‌ها در حال افزایش است. همه این امور به ایرانی‌ها این اعتماد به نفس را می‌دهد که به روس‌ها در جنگ با اوکراین سلاح بدهند. اکنون نیز از مسکو انتظار دارند در ازای آن، فناوری پیشرفته مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای و موشکی را در اختیارشان بگذارد».
نویسنده این گزارش در ادامه ادعا می‌کند که این افزایش جرأت و اعتماد به نفس ایرانی‌ها حتی بر حوزه هسته‌ای نیز تاثیر می‌گذارد و ایران به خود اجازه پیشروی در برخی موقعیت‌ها را می‌دهد که قبلا از آن هراس داشتند، مانند جمع‌آوری میزان بیشتری از اورانیوم غنی‌سازی شده. زیرا نظارت بر آن‌ها کمتر شده است. 
در پایان این گزارش آمده است: «همه این امور علاوه بر جرأت روزافزون ایران، شرایط بسیار خطرناکی را برای اسرائیل ایجاد می‌کند. به همین دلیل اسرائیل آمده و می‌گوید: بس است. تهدیدی که مستقیما علیه مقامات در ایران صورت گرفت نیز به آن‌ها نشان می‌دهد که ممکن است، بهای این سیاست را شخصا پرداخت کنند».
پایان پیام/ص
کد مطلب: 451654