تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۰
 

رهبر انصارالله: لابی صهیونیسم به دنبال رخنه در میان مسلمانان است

Share/Save/Bookmark
رهبر انصارالله: لابی صهیونیسم به دنبال رخنه در میان مسلمانان است
 
رهبر انصارالله تأکید کرد که لابی یهودی-صهیونیستی در جهان از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از رژیمهای اروپایی، به دنبال مهار مسلمانان و نفوذ در آنان هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سید عبدالملک بدر الدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن و جنبش انصارالله شامگاه امروز سه‌شنبه در آستانه سالروز میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم محمد مصطفی (ص) سخنرانی کرد و این مناسبت فرخنده را به همه جهان اسلام و ملت یمن تبریک و تهنیت گفت.
الحوثی در آغاز سخنرانی خود، با اشاره به اینکه این مناسبت، ارتباط مسلمانان را با اسلام و قرآن تقویت می‌کند، گفت: امیدواریم مردم ما در سالروز میلاد پیامبر (ص)، مانند سالهای گذشته، حضور باشکوهی داشته باشند.
وی با بیان اینکه مسلمانان در حال حاضر، بیشتر نیاز دارند تا ارتباط خود را با پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم تقویت کنند، تصریح کرد: خطر بزرگی که مسلمانان را تهدید می‌کند، دنباله‌روی از دشمنان اسلام است.
الحوثی با اشاره به اینکه لابی یهودی-صهیونیستی در جهان که آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از رژیمهای اروپایی بخشی از آن هستند، به دنبال مهار مسلمانان و نفوذ در آنان هستند، خاطر نشان کرد: دشمنان به حدی رسیده‌اند که در شیوه‌های آموزشی مدارس کشورهای عربی و اسلامی از جمله عربستان مداخله، می‌کنند تا آیات قرآنی را از آن حذف کنند؛ زیرا صهیونیستها از این آیات، متنفر هستند.
هدف از جنگ نرم، سیطره بر مسلمانان است
رهبر انصارالله با بیان اینکه هدف از جنگ نرم دشمنان، تسلط یافتن بر امت اسلامی در زمینه‌های مختلف است، افزود: امت اسلامی اکنون نیازمند آن است که منسجم باشد و نقش پیشروانه خود را در جهان باز پس گیرد.
وی بازگشت به مفاهیم قرآنی را تنها راه بازپسگیری آزادی و کرامت مسلمانان دانست و گفت: مشکل بسیاری از سیاستمداران و فرهنگیان، نگاه نادرست به قرآن کریم و حضرت رسول (ص) است. نگاه بسته مذهبی به ایشان، نگاه درستی نیست.
الحوثی  در بخش دیگر اظهارات خود به مسئله تجاوز ائتلاف سعودی به یمن پرداخت و گفت: ملت ما از تجاوزی در رنج است که با کشتار، نابودی، محاصره و اشغال کشور آن را هدف قرار داده است. مهمترین اولویت ملت ما، مقابله با تجاوز است و چیزی نمانده بود که یمن، به یک کشور تحت اشغال خارجی بدل شود.
رهبر انصارالله ضمن انتقاد از اشک تمساحی که مسئولان سابق بر ملت یمن می‌ریزند، عنوان کرد: این افراد در ریختن خون مردم یمن، سهیم بودند. برخی از دولت انتظار دارند خدماتی ارائه دهد که دولتهای قبلی، طی دهها سال موفق به ارائه آن نشده بودند.
وی با بیان اینکه برخی از افراد، حتی منکر ارتقای توانمندی نظامی یمن هستند، خاطر نشان کرد: دشمنان، توانمندی نظامی ما و حملاتی را مشاهده کردند که با وجود سامانه‌های پدافندی پیشرفته، به عمق عربستان و امارات رسید.
الحوثی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند ملت ما بدون هویت شود تا بتوانند بر آن چیره شوند، به ائتلاف سعودی هشدار داد: اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، ملت ما حق دارد با تمامی ابزارهای قانونی، به اشغالگری، محاصره و تجاوز پایان دهد.
پایان پیام/
کد مطلب: 451826