تاریخ انتشار : شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۴
 

ابتکار دانش‌بنیان برای جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی

Share/Save/Bookmark
ابتکار دانش‌بنیان برای جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی
 
ساخت دستگاه ضدعفونی کننده بدون استفاده از مواد شیمیایی، ابتکار یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی برای جلوگیری از قطع عضو در بیماران دیابتی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سالانه ۱۰ هزار پا در کشور به دلیل ابتلا به دیابت قطع می‌شود که فناوران یک شرکت دانش‌بنیان موفق شدند با داخلی‌سازی دستگاهی کاربردی از این عارضه جلوگیری کنند.
یکی از تلخ‌ترین اتفاقاتی که گریبان درصد کمی از افراد مبتلا به دیابت را می‌گیرد، قطع عضو به دلیل عفونت زیاد است. در این بیماران، آسیب عصبی و کاهش گردش خون که از عوارض دیابت هستند منجر به بروز زخم‌های پوستی به خصوص روی پا می‌شوند و اگر این زخم‌ها مدیریت و درمان نشوند به عفونت منجر شده و بسیاری از پزشکان در این مرحله راه چاره را در قطع عضو می‌بینند.
خبر خوب اینکه قطع عضو، تنها چاره این عارضه نیست و می‌توان به روش‌های مختلف جلوی این عمل را گرفت. ضدعفونی کردن زخم‌ها، یکی از کارهایی است که بیماران دیابتی باید انجام دهند تا احتمال نیاز به قطع عضو را کاهش دهند. بیماران دیابتی می‌توانند برای این کار از تجهیز دانش‌بنیان ایرانی نیز استفاده کنند. این تجهیز نه از مواد شیمیایی مضر، بلکه از گاز اوزون برای ضد عفونی کردن استفاده می‌کند.
 
 
به گفته مسؤولان این شرکت دانش‌بنیان، این محصول با قیمتی کمتر از نمونه خارجی است و به دیگر کشورها، از جمله همسایگان نیز صادر می‌شود.
کد مطلب: 452456