تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱
 

۴۵ عنوان کتاب با موضوع سیره شهدا منتشر شد

Share/Save/Bookmark
۴۵ عنوان کتاب با موضوع سیره شهدا منتشر شد
 
سرپرست دفتر حمایت و نظارت بر تولیدات فرهنگی هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امسال ۴۵ عنوان کتاب درباره زندگی و خاطرات شهدا و ایثارگران منتشر شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
، محمد کرم‌اللهی با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه‌ اظهارداشت: موضوع کتاب و کتابخوانی در همه جوامع به‌ ویژه در فرهنگ اسلامی ارزش و جایگاهی وزین و والایی دارد به طوری که معجزه پیامبر اسلام کتاب است و در اولین کلام وحی به نبی اکرم (ص) امر به خواندن می‌شود و در حجم قابل توجهی از روایات و احادیث شریف اولیاءالله هم توصیه به علم آموزی و دانش‌اندوزی شده است.
وی گفت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی مولود اندیشه اسلامی و عمل ایمانی و اعتقادی است موضوع کتاب و کتابخوانی را ارج گذاشته و بر آن از لسان امامین انقلاب تاکیدات بسیار شده است.
کرم‌اللهی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو حوزه ارائه خدمت فرهنگی به جامعه هدف و ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت مبادرت به ایجاد نشر شاهد به پشتوانه ثبت و ضبط اسناد و مدارک شهدا و ایثارگران و جمع‌آوری خاطرات آنها همه ساله اقدام به چاپ و نشر کتاب کرده است.
سرپرست دفتر حمایت و نظارت بر تولیدات فرهنگی و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، موفقیت در عرصه چاپ و نشر ایثار را نیازمند شناخت میدان مخاطب و نیازهای معرفتی او و ارتباط موثر با نویسندگان و مولفان علاقه‌مند به موضوع ایثار و شهادت دانست.
۴۵ عنوان کتاب با موضوع سیره شهدا منتشر شد
 محمد کرم‌اللهی سرپرست دفتر حمایت و نظارت بر تولیدات فرهنگی هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران
وی گفت: از ابتدای حضور سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید وی بر چاپ کتاب در طراز انقلاب اسلامی و ضرورت گسترش جامعه مخاطب کتاب شاهد بوده است و برای تحقق این امر مهم اداره کل ما تلاش دارد که با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشارکت همه علاقه‌مندان به این عرصه زمینه درخشش انتشارات شاهد را در میان ناشران جبهه فکری فرهنگی انقلاب اسلامی مهیا کند.
کرم‌اللهی افزود: به یقین نقطه‌ای که امروز ما درآن قرار قرار داریم با جایگاهی که باید در آن باشیم بسیار فاصله دارد و باید با تلاش مجاهدانه و خلاقانه زمینه دستیابی به جایگاه واقعی خود را مهیا کنیم.
سرپرست دفتر حمایت و نظارت بر تولیدات فرهنگی و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امسال تاکنون ۴۵ عنوان کتاب با موضوع زندگی و زمانه شهدا چاپ شده که از این تعداد ۱۵ عنوان چاپ اول و ۱۰ عنوان تجدید چاپ است، اظهارداشت: ۴۰ عنوان در چاپخانه آماده چاپ داریم و ۶۹ عنوان هم در حال بررسی است که از ۶۹ عنوان، ۳۶ عنوان در مرحله اصلاح و ویرایش و ۲۱ کتاب در مرحله بازخوانی و کارشناسی است.
وی با تاکید بر اهمیت توزیع کتاب در کنار تولید آن گفت: ورود به چرخه بازار عرضه و توزیع کتاب برای قوام و دوام هر نشری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما در نشر شاهد در این بخش کار بر زمین مانده بسیار داریم و تلاش داریم با رفع موانع و بر طرف کردن معایب و مشکلات، زمینه احیای مجدد مراکز عرضه و فروش کتب و مجلات شاهد را فراهم آورده و با حضور با برنامه و موثر در رویدادهای ملی و بین‌المللی کتاب شرایط را برای ورود هدفمند به عرصه اقتصاد کتاب مهیا کنیم.
کرم‌اللهی با اشاره به حضور همزمان در ۶ نمایشگاه کتاب استانی در هفته کتاب و کتابخوانی ابراز امیدواری کرد که نشر شاهد بتواند در شان و جایگاه نام شهید و جامعه شاهد و ایثارگری در حوزه کتاب و کتابخوانی در خدمت علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی باشد.
سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «آینده خواندنی است» از بیست‌وسوم آبان‌ آغاز به کار کرد و تا سی‌ام آبان‌ ماه به کار خود ادامه می‌دهد.
 
  •  
     
     
کد مطلب: 452478