تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۳
 

طوفان‌الاقصی هم از ایران وزیدن‌گرفته است

Share/Save/Bookmark
طوفان‌الاقصی هم از ایران وزیدن‌گرفته است
 
اولین گام در جهاد تبیین ترسیم مختصات نقطه‌ای است که از آن نقطه آغاز کرده‌ایم و نقطه‌ای که امروزه در آن ایستاده‌ایم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
حسین شریعتمداری که عصر چهارشنبه در همایش پیشگامان رهایی با ابتکار مشترک بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی برپا شده بود گفت؛ داستان ما از هنگامی آغاز شد که به لطف خدا، رهبری امام راحل و حضور یکپارچه مردم، اسلام ناب محمدی‌(ص) بر کرسی حاکمیت نشست و افزود؛ یکی از ویژگی‌های اسلام ناب، ظلم‌ستیز بودن آن است، اسلامی که به پرخوری و غارتگری کلان‌سرمایه‌داران در کنار فقر محرومان تن بدهد، اسلام نیست. نام آن همان‌گونه که حضرت امام بارها تاکید داشتند، اسلام آمریکایی است. اسلام آمریکایي نسخه بدلی و تحریف‌شده اسلام ناب است که در ظاهر با نسخه اصلی شباهت‌هایی دارد. وی گفت؛ به قول حضرت امیر علیه‌السلام، باطل از هر چیز دیگری به حق شبیه‌تر است. شریعتمداری گفت؛ وقتی نسخه اسلام ناب که ظلم‌ستیزی در ذات آن است بر کرسی حاکمیت می‌نشیند، یعنی از این پس این نسخه به جای حضور در عرصه تئوری به میدان عمل آمده است. در این حالت اولین رخدادی که به وضوح قابل حدس زدن نیز هست، آن است که نظام سلطه در مقابل آن قد علم می‌کند. چرا که موجودیت نظام برخاسته از اسلام ناب با موجودیت نظام سلطه در تعارض است و این تعارض و درگیری از ماهیت طرفین درگیر ریشه می‌گیرد و فقط هنگامی پایان می‌پذیرد که یکی از دو طرف، تغییر هویت بدهند و افزود؛ میدان‌های درگیری تغییر می‌کنند ولی اصل آن پابرجاست. به قول فرید‌من، مشکل ما (آمریکا‌) با ایران، مسئله هسته‌ای و امثال آن نیست، مشکل آن است که ایران نه فقط بدون رابطه با آمریکا بلکه در حال تخاصم و درگیری با آمریکا، به بزرگ‌ترین قدرت علمی و نظامی منطقه تبدیل شده است.
مدیر مسئول کیهان در ادامه با اشاره به این که هرگز قصد شعار دادن نداریم، بلکه از واقعیت‌های ملموس سخن می‌گوییم به تشریح برخی از رخدادهای ۴۵ سال اخیر پرداخت و نتیجه گرفت که در گذر این سال‌ها، همه روزه بر اقتدار و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران افزوده شده و آمریکا و متحدانش روی قوس نزولی حرکت کرده‌اند.
شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود به جنگ غزه اشاره کرد و گفت؛ اسرائیل پادگان نظامی غرب در منطقه است و برای سلطه بر جهان اسلام ایجاد شده است. وی در این خصوص به اسنادی از پدید‌آورندگان رژیم صهیونیستی اشاره کرد و از جمله گفت؛ «هنری کمپل بنرمن» نخست‌وزیر انگلیس در سال‌های اولیه قرن بیستم می‌گوید؛ «مهم‌ترین آبراه‌های استراتژیک و ذخایر زیرزمینی در خاور‌میانه و در منطقه مسلمان‌نشین جهان قرار دارد. باید در این منطقه به فکر ایجاد یک «جای پای» مطمئن برای خود باشیم‌»! در اسناد منتشر شده وزارت خارجه انگلیس آمده است که بنرمن تاکید می‌کند؛ «اقتدار غرب و سیادتش در منطقه تنها با ایجاد این جای پا امکان‌پذیر است‌»! شبیه این دیدگاه به نقل از سیسیل رودز، یکی از مقامات بلند پایه انگلیس در اسناد وزارت خارجه انگلیس آمده است.
مدیر مسئول کیهان با اشاره به آتش‌بس جنگ غزه گفت؛ ابتدا باید توجه داشت که آتش‌بس ترجمان دیگری از شکست دشمن است. این آتش‌بس فقط شکست خفت‌بار اسرائیل نیست بلکه شکست سنگینی برای آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان و کلان‌سرمایه‌داران غرب نیز هست که با همه توان به پشتیبانی رژیم صهیونیستی آمده بودند. اهداف اعلام شده آنها، نابود کردن حماس، اشغال غزه، آزاد کردن اسرای صهیونیست، پیشرفت در حمله زمینی و... بود، اما به هیچیک از این اهداف نرسیدند. شریعتمداری گفت؛ این رخداد و برخی دیگر از رخدادهای مشابه به وضوح از تحقق پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب حکایت می‌کند که بارها از پیچ بزرگ تاریخ خبر می‌دادند. این نکته را بسیاری از صاحبنظران غربی نیز تأیید می‌کنند و به عنوان مثال برژینسکی در اجلاس آتلانتیک از این پیچ تاریخی خبر داده و تاکید می‌کند که تابلوهای راهنمای این پیچ را ‫‫(امام)خمینی و (امام‌) ‌خامنه‌ای نصب کرده‌اند.‬‬
مدیر مسئول کیهان در ادامه به پرسش‌های دانشجویان پاسخ گفت؛ دانشجویی پرسید؛ آیا ایران قرار نیست مستقیما در جنگ غزه شرکت کند؟ شریعتمداری گفت؛ چند هفته قبل نیز یکی از عزیزان دانشجو پرسیده بود؛ ایران کی قرار است وارد غزه شود؟ که در پاسخ عرض کردم؛ باید بپرسید ایران کی قرار است از غزه خارج شود؟ طوفان‌الاقصی فقط یکی از ده‌ها طوفان سهمگین علیه موجودیت اسرائیل است که از انقلاب اسلامی وزیدن گرفته است. شریعتمداری در پاسخ به سؤال دیگری در‌باره انتقادات شدید کیهان از دولت عربستان و مواضع بعدی آن گفت؛ وقتی بن‌سلمان از انتقال اغتشاشات به داخل ایران سخن می‌گوید و دولت عربستان به گاو شیر ده آمریکا تبدیل می‌شود و علیه ایران ناتوی عربی تشکیل می‌دهند، بدیهی است که علیه آن، مواضع سختی اتخاذ می‌کنیم ولی هنگامی که به خواسته‌های ایران تن می‌دهد و از مواضع قبلی ولو به ظاهر دست می‌کشد و خواستار رابطه می‌شود، جمهوری اسلامی ایران نیز با حفظ منافع ملی خود و هوشیاری کامل این رابطه را می‌پذیرد، بی‌آن که در مواضع قبلی خود کمترین تغییری داده باشد ایران به عنوان نمونه طرح موسوم به آبراهام را که درپی برقراری رابطه اسرائیل با کشورهای عربی و مخصوصا عربستان بود به شدت محکوم کرد و آشکارا از این طرح با عنوان خیانت به اسلام و مسلمین یاد کرد و یا در حمایت از نیروهای مقاومت یمن لحظه‌ای تردید نکرد. مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سؤال دیگری درباره مواضع برخی کشورهای منطقه نسبت به جنگ غزه گفت؛ متاسفانه برخی کشورهای منطقه هنوز از خر شیطان پیاده نشده‌اند!
در این همایش که با شرکت جمع فراوانی از دانشجویان و حضور مسئولان شهر و استان اردبیل برپا شده بود با تقدیر از بسیجیان نمونه و هنرمندی گروه سرود نوجوانان بسیجی و چند برنامه دیگر که مورد استقبال پر شور حاضران قرار گرفت، ادامه یافت.
کد مطلب: 452483