تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۳
 

نوربالا| رزمنده‌ای که «آچار فرانسه گردان» بود

Share/Save/Bookmark
نوربالا| رزمنده‌ای که «آچار فرانسه گردان» بود
 
یکی از رزمندگان لشکر ۱۷ می‌گوید: شهید «سیدحسن مقیمی» بمب انرژی و روحیه در لشکر بود؛ به واسطه اخلاق خوبی که او داشت، اتاق تدارکات شده بود پاتوق مسئولین دسته‌های گردان.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:، ابوالفضل دهقان، یکی از نیروهای لشکر ۱۷ علی‌ابن ابیطالب (ع) در دوران دفاع مقدس بود که خاطرات خواندنی از همرزمانش دارد. یکی از خاطرات او مربوط به شهید «سیدحسن مقیمی» است. در ادامه خاطره وی را می‌خوانیم.
یکی از نیروهای پرانرژی و خوش اخلاق و همه فن حریف در گردان‌های رزمی لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب (ع) شهید «سیدحسن مقیمی» بود. به قدری خوشفکر و کاربلد بود که می‌توان گفت آچار فرانسه گردان بود.
خاطرات طنز زیادی از سید در اذهان بچه‌های لشکر به جا مانده است. از هر چادر و کانکسی که صدای خنده و قهقهه رزمندگان بلند می‌شد، می‌فهمیدیم که سید در آن کانکس است. هر مسئولیتی به سیدحسن محول می‌شد، به نحو احسن و با تمام توان انجامش می‌داد.
یادم است در مقطعی سیدحسن مسئول تدارکات یکی از گروهان‌های گردان امام سجاد(ع) بود. سید موقع توزیع غذا با صدای بلند اعلام می‌کرد و می‌گفت: «دسته‌ها بیان ناهار ببرن» که از هر دسته دو نفر برای تحویل غذا می‌رفتند.
اتاق تدارکات به واسطه اخلاق خوب و حسنه سیدحسن همیشه شلوغ بود و شده بود پاتوق مسئولین دسته‌های گردان! بعضی وقت‌ها که اتاق تدارکات خیلی شلوغ می‌شد و سید نمی‌توانست به کارش برسد، فریاد می‌زد: دسته‌ها دسته‌ها بیایند مسئول دسته‌شان را ببرند! آن موقع بود که بچه‌ها از اتاق تدارکات پراکنده می‌شدند.
«سیدحسن مقیمی» در عملیات «کربلای ۴» به شهادت رسید. این شهید در وصیت‌نامه‌اش خطاب به پدر و مادر و خواهر و برادرش نوشته بود: «اگر شهادت نصیب من شد، برایم گریه نکنید چون ناراحتی شما سبب شادی دل دشمن داخلی و خارجی می‌شود. فقط خواسته من این است امام را تنها نگذارید و پشتیبان این انقلاب باشید. خواهرانم حجابتان را حفظ کنید؛ زینب‌وار زندگی کنید و زینب‌وار مبارزه کنید. به دوستان و خویشان بگویید مرا حلال کنند و خودسازی را فراموش نکنند.»
کد مطلب: 452535