تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۶
 

رسانه عبری: با جنگ غزه تعطیلی شرکت‌های اسرائیلی 35 درصد جهش کرد

Share/Save/Bookmark
رسانه عبری: با جنگ غزه تعطیلی شرکت‌های اسرائیلی 35 درصد جهش کرد
 
رسانه‌های رژیم صهیونیستی گفتند، جنگ غزه موجب جهش 35 درصدی در تعداد شرکت‌های تعطیل شده این رژیم در سال جاری شده که نتیجه آن کاهش سرمایه گذاری خارجی و روبه‌رو کردن اقتصاد اسرائیل با وضعیتی خطرناک است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:بر اساس آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ایران طی یکسال گذشته جایگاه تولید از دست رفته سالهای گذشته را دوباره به دست آورده و جایگاه خود را به عنوان سومین بزرگ تولید کننده در بین کشورهای عضو اوپک با تولید سه میلیون و 100 هزار بشکه در روز تثبیت کرده است.
تولید نفت ایران پس از تحریم‌های بین المللی علیه صنعت نفت،  به حدود دو میلیون بشکه در روز رسیده بود که ما را در جایگاه پنجم بین 14 عضو اوپک قرار داد، اداره اطلاعات انرژی آمریکا امروز گزارش داده که ایران طی یکسال گذشته 500 هزا ربشکه تولید نفت خود را افزایش داده که 50 هزار بشکه افزایش تنها در ماه اکتبر صورت گرفته است.
بر اساس آمارها ایران در یکی دو ماه گذشته جایگاه سوم را به دست آورده بود که آمارهای امروز اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که این موقعیت طی سه ماه اخیر تثبت شده است.
کنار گذاشتن گام به گام رقبای نفتی از سوی ایران از ماه آوریل انجام شد که با تولید بیشتر از کویت عبور کرد و جایگاه چهارم را تصاحب کرد پس از آن در مرداد از امارات پیشی گرفت و اکنون جایگاه سوم خود را پس از عربستان و عراق تثبت کرده است.
بررسی آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد که تولید نفت ایران در 9 ماه گذشته میانگین ماهانه 55 هزار بشکه در ماه رشد داشته است.
کد مطلب: 452547