تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۵
 

سی‌ان‌ان: تهاجم زمینی به غزه تا ژانویه ۲۰۲۴ ادامه می‌یابد

Share/Save/Bookmark
سی‌ان‌ان: تهاجم زمینی به غزه تا ژانویه ۲۰۲۴ ادامه می‌یابد
 
مقام‌های ارشد آمریکایی به شبکه «سی‌ان‌ان» گفتند که کاخ سفید نگران است عملیات زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، طی هفته‌های آینده به چه نحوی پیش می‌رود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شبکه «سی‌اِن‌اِن» بامداد چهارشنبه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که واشنگتن انتظار دارد مرحله کنونی تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ ادامه یابد.
یک منبع اطلاعاتی نیز به این شبکه گفت: «ارزیابی‌های آمریکا نشان می‌دهد که اسرائیل نمی‌تواند سطح فشرده کنونی عملیات خود را برای یک دوره بدون انتها تضمین کند».
سی‌ان‌ان در ادامه به نقل از منابع آگاه مدعی شد: «اگر هشدارهای آمریکا نبود، اسرائیل قصد داشت کل نوار غزه را با خاک یکسان کند».
این شبکه به نقل از دیگر مقام‌های ارشد دولت آمریکا، که نامشان فاش نشد، گزارش داد که کاخ سفید نگران است عملیات زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، طی هفته‌های آینده به چه نحوی پیش می‌رود و درباره تلفات غیرنظامیان به تل‌آویو هشدار داده است.
یک منبع دیگر به سی‌ان‌ان گفت که باور دولت آمریکا این است که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند تا پایان سال جاری میلادی به هدف خود یعنی جلوگیری از تکرار عملیاتی مشابه طوفان الاقصی توسط حماس دست یابد و تل‌آویو به تلاش برای این هدف در طولانی مدت ادامه خواهد داد.
پیش از این نیز مقام‌های آمریکایی به پایگاه خبری «آکسیوس» گفتند که واشنگتن می‌خواهد از خلاء حاکمیتی و امنیتی در غزه پس از جنگ جلوگیری کند تا از ظهور مجدد حماس ممانعت بشود.
کد مطلب: 452568