تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۳
 

پنج نکته مهم درباره ترور صالح العاروری

Share/Save/Bookmark
پنج نکته مهم درباره ترور صالح العاروری
 
صالح العاروی یکی از شخصیت های برجسته حماس بود که با حزب الله لبنان و ایران روابط خوبی داشت. وی مسول نظامی حماس در کرانه باختری هم بود و در تسلیح کردن آن نقش بسزایی داشت. از العاروی به عنوان فرمانده در سایه حماس نام برده می شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رژیم صهیونیستی در حمله ای در بیروت، صالح العاروری را ترور کرد. این رژیم از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون هیچ حمله ای را در لبنان صورت نداده بود و این حمله اولین حمله بعد سال ۲۰۰۶ است.

 در رابطه با هدف این ترور و دلایل ترور صالح العاروری ذکر نکاتی قابل توجه است: 
۱. پس از شکست رژیم صهیونیستی در عرصه نظامی، اولویت این رژیم بر ترور فرماندهان حماس در داخل و خارج از فلسطین اشغالی قرار دارد و ترور العاروری برگرفته از استراتژی صهیونیست ها مبنی بر هدف قراردادن فرماندهان حماس است.

۲. رژیم صهیونیستی به دلیل عدم توانایی و ضعف اطلاعاتی در ترور رهبران حماس در داخل غزه اقدام به ترور فرماندهان حماس در خارج از فلسطین کرده است که در این میان تمرکز این رژیم بر فرماندهانی است که نقش اصلی را در حمایت و پشتیبانی از مقاومت فلسطین در داخل سرزمین های اشغالی دارند.

۳. العاروری فردی است که رژیم صهیونیستی بارها اعلام به ترور آن کرده بود و وی را مغز متفکر مقاومت فلسطینی در داخل کرانه باختری به دلیل نوع ارتباطات و محل تولدش می دانستند. به گونه ای که صهیونیست ها بارها اعلام کردند که العاروری خطرناک ترین عضو حماس است.
۵. صالح العاروی یکی از شخصیت های برجسته حماس بود که با حزب الله لبنان و ایران روابط خوبی داشت. وی مسول نظامی حماس در کرانه باختری هم بود و در تسلیح کردن آن نقش بسزایی داشت. از العاروی به عنوان فرمانده در سایه حماس نام برده می شد.
کد مطلب: 452779