تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۹
 

تولید الکترودهای یکبار مصرف برای دستگاه مانیتور قلب توسط محققان دانش‌بنیان

Share/Save/Bookmark
تولید الکترودهای یکبار مصرف برای دستگاه مانیتور قلب توسط محققان دانش‌بنیان
 
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان با تولید الکترود یکبار مصرف ویژه دستگاه‌های الکتروکاردیوگرافی و تجاری‌سازی آن، گام مهمی در تامین نیاز حوزه سلامت و تسهیل فرآیند درمان بیماران قلبی برداشتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: الکترودهای دستگاه الکتروکاردیوگراف، اهمیتی بالا در تشخیص وضعیت بیماران قلبی و سنجش وضعیت قلب و عضله دارند. این الکترودها به منظور اتصال سیم دستگاه مانیتور قلب به قفسه سینه بیمار به منظور نشان دادن سیگنال‌‌‌های قلبی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.اکنون فعالان فناور یک شرکت دانش بنیان موفق شدند خط تولید الکترودهای یکبار مصرف الکتروکاردیوگرافی را بومی و این محصول کاربردی را تولید کنند.
 مدیرعامل این مجموعه فناور با اشاره به کاربردهای گسترده الکترودهای دستگاه الکتروکاردیوگراف گفت: الکترود یکبار مصرف در تجهیزات الکتروکاردیوگرافی کاربردی حیاتی دارد. این دستگاه پایش وضعیت قلب و عضله را انجام می‌دهد. استفاده از این الکترودها برای کارکرد صحیح دستگاه الکتروکاردیوگراف، نقشی ویژه در مراقبت ویژه و بررسی علائم حیاتی بیمار ایفا می‌کند.
وی با اشاره به مزایای رقابتی محصول تولید شده توسط این شرکت فناور، افزود: در حال حاضر علاوه بر واردات این محصول، هشت شرکت داخلی هم در حال تولید این الکترودها هستند و محصول مجموعه ما علاوه بر کیفیت بالا در حد نمونه های خارجی، مجوز فروش از اداره کل تجهیزات پزشکی و تأییده بیمارستان‌های مختلف از جمله تأمین اجتماعی را کسب کرده است. همچنین قیمت محصول تولیدی این مجموعه در مقایسه با نمونه های خارجی، تقریباً  نصف است.
این فناور درباره موارد استفاده از این محصول گفت: الکترودهای یکبار مصرف به عنوان واسط بین بدن انسان و دستگاه الکتروکاردیوگرافی و تست‌های ورزش استفاده می شود و نقش ویژه ای در بخش‌های مراقبت ویژه و بررسی علائم حیاتی بیمار ایفا می‌کند.
کد مطلب: 453033