تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲
 

تولید الکترودهای دستگاه‌ نوار قلب از سوی دانش‌بنیان‌ها

Share/Save/Bookmark
تولید الکترودهای دستگاه‌ نوار قلب از سوی دانش‌بنیان‌ها
 
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان با تولید الکترود یکبار مصرف ویژه دستگاه‌های الکتروکاردیوگرافی و تجاری‌سازی آن، گام مهمی در تامین نیاز حوزه سلامت و تسهیل فرآیند درمان بیماران قلبی برداشتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:امیر حسین آرین‌نیا، مدیرعامل این مجموعه فناور با اشاره به کاربردهای گسترده الکترودهای دستگاه الکتروکاردیوگراف، گفت: الکترود یکبار مصرف در تجهیزات الکتروکاردیوگرافی کاربردی حیاتی دارد. این دستگاه پایش وضعیت قلب و عضله را انجام می‌دهد. استفاده از این الکترودها برای کارکرد صحیح دستگاه الکتروکاردیوگراف، نقشی ویژه در مراقبت ویژه و بررسی علائم حیاتی بیمار ایفا می‌کند.
وی با اشاره به دو دهه فعالیت در زمینه تولید و بومی‌سازی تجهیزات پزشکی، افزود: گروهی از متخصصان این شرکت از یک سال قبل در زمینه تولید الکترودهای یکبار مصرف الکتروکاردیوگرافی فعالیت خود را آغاز و پس از ۶ ماه خط تولید این محصول را بومی‌سازی کردند.
آرین‌نیا با اشاره به مزایای رقابتی محصول تولیدشده توسط این شرکت فناور، افزود: در حال حاضر علاوه بر واردات این محصول، ۸ شرکت داخلی هم در حال تولید این الکترودها هستند و محصول مجموعه ما علاوه بر کیفیت بالا در حد نمونه‌های خارجی، مجوز فروش از اداره کل تجهیزات پزشکی و تأییدیه بیمارستان‌های مختلف از جمله تأمین اجتماعی را کسب کرده است.
مدیر عامل این شرکت قیمت رقابتی محصول تولیدی این مجموعه را در مقایسه با نمونه‌های خارجی از دیگر مزایای آن نام برد و یادآور شد: الکترودهای یکبار مصرف به عنوان واسط بین بدن انسان و دستگاه الکتروکاردیوگرافی و تست‌های ورزش استفاده می‌شود و نقش ویژه‌ای در بخش‌های مراقبت ویژه و بررسی علائم حیاتی بیمار ایفا می‌کند.
کد مطلب: 453038