تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۵
 

به امام گفتم: «مردم به لبخند شما نیاز دارند» و ایشان لبخند زدند

Share/Save/Bookmark
به امام گفتم: «مردم به لبخند شما نیاز دارند» و ایشان لبخند زدند
 
اباصلت بیات از عکاسان انقلاب و دفاع مقدس می‌گوید: سال ۱۳۶۱ برای عکسبرداری به بیت امام(ره) رفتیم. بعد از برنامه دیدار، ۵ دقیقه هم به ما فرصت دادند تا از امام خمینی (ره) عکس بگیریم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تصاویر ماندگار زیادی از رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران را دیده‌ایم که هر یک از این عکس‌ها روایتی دارد. یکی از عکس‌های ماندگار امام خمینی(ره) از قاب دوربین «اباصلت بیات» به ثبت رسیده است که در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، روایت این عکاس را می‌خوانیم.
از سال ۱۳۵۹ در اداره بنیاد اندیشه اسلامی که ۹ نشریه داشت، فعالیتم را آغاز کردم و عکس‌های متعددی از نمازهای جمعه، سوژه‌های مختلف خبری روز در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌گرفتم.
در طول این سال‌ها از این اداره به بیت رهبری معرفی شدم تا در دیدارهای مردمی، نمایندگان و مهمانان خارجی عکس‌هایی بگیرم. در مناسبت‌های مختلف به دیدار امام خمینی(ره) رفتم.

یکی از دیدارها در سال ۱۳۶۱ بود که به همراه سایر خبرنگاران و عکاسان برای عکسبرداری به بیت رهبری معرفی شدم. بعد از برنامه دیدار، ۵ دقیقه هم به ما فرصت دادند تا از حضرت امام خمینی (ره) عکس بگیریم. بنده هم که شور و حال خاصی داشتم خیلی خودمانی به ایشان گفتم: «حضرت امام! مردم به لبخند شما نیاز دارند». ایشان هم محبت کردند و لبخندی زدند که برای همیشه در قاب دوربین من ثبت شد و به نظر من یکی از ماندگارترین لبخندهای امام خمینی(ره) است.
پایان پیام/
کد مطلب: 453043