تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۷
 

انتشار ویژه‌نامه «ایران سرزمین تمدن و انقلاب در مجله کودکان الجزائر

Share/Save/Bookmark
انتشار ویژه‌نامه «ایران سرزمین تمدن و انقلاب در مجله کودکان الجزائر
 
ویژه‌نامه معرفی ایران با عنوان «ایران، سرزمین تمدن و انقلاب» در ۶ صفحه در شماره جدید مجله کودک و نوجوان «غمیضه» الجزایر منتشر شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:ویژه‌نامه معرفی ایران با عنوان «ایران، سرزمین تمدن و انقلاب» در ۶ صفحه در شماره جدید مجله کودک و نوجوان «غمیضه» الجزایر منتشر شد.
مجله «غمیضه» به معنی «قایم باشک» مجله معتبر و حرفه‌ای کودکان و نوجوانان الجزائر است که پرونده معرفی ایران را به عنوان برداشتن گامی در راستای معرفی ایران به مخاطبان خود منتشر کرده است.
کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی در حوزه دیپلماسی اذعان دارند که «کودکان و نوجوانان مهمترین گروه هدف در روایتگری هستند» و ضمن تاکید بر این گروه سنی تصریح می‌کنند که روایتگری در میراث فرهنگی سدی در برابر روایت‌های غربی است و این دقیقاً چیزی است که خوشبختانه در ویژه نامه این مجله رخ داده و جالب اینجاست که طرح جلد این شماره مجله نیز به این پرونده اختصاص یافته است.
مطالبی که در این ویژه‌نامه برای مخاطب کودک و نوجوان از ایران اسلامی عرضه می‌شود بعد از مقدمه‌ای در مشخصات کلی ایران عبارتند از: اشاره به قدمت تمدن ایران با معرفی معبد چغازنبیل و تخت جمشید، معرفی سازه‌های آبی شوشتر، میدان نقش جهان اصفهان و بادگیرهای یزد، میدان آزادی و پیروزی انقلاب، موفقیت‌های علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی و چهار چهره شاخص علم و فرهنگ ایران.
در این ویژه‌نامه مسابقه‌ای کودکانه نیز طراحی شده که به برندگان جوایزی تقدیم خواهد شد.
این اقدام را با توجه به شرایط حساس کشورهای عربی الجزائر نسبت به ایران اسلامی باید یک موفقیت بسیار بزرگ به شمار آورد که می‌تواند زمینه‌ساز اقدامات و برنامه‌های دیگر مشابه باشد و در سایر کشورها نیز اجرا شود.


 
پایان پیام/
کد مطلب: 453045