تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۵
 

انصارالله: به حملات علیه اسرائیل و متحدانش ادامه می‌دهیم

Share/Save/Bookmark
انصارالله: به حملات علیه اسرائیل و متحدانش ادامه می‌دهیم
 
درپی تجاوزات جدید آمریکا و انگلیس به صنعا و دیگر استان‌های یمن اعضای انصارالله واکنش نشان دادند و تأکید کردند که موضع یمن تغییر نکرده است و به حملات علیه اهداف اسرائیل و متحدانش ادامه خواهند داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:رسانه‌های یمنی بامداد یکشنبه (15 بهمن؛ 4 فوریه) گزارش کردند: انفجارهایی در صنعا، پایتخت یمن در نتیجه تجاوز جدید آمریکایی-انگلیسی به صدا درآمد. این رسانه‌ها گزارش کردند، آمریکا و انگلیس با حملات پی‌در‌پی صنعا و تعدادی از استان‌های یمن را هدف قرار می‌دهند. آن‌طور که خبرگزاری دانشجو نوشته است، الجزیره به نقل از مقامات آمریکایی گزارش کرد که حمله اخبر به یمن دور دوم انتقام‌گیری از سربازان کشته‌شده در مرز اردن بود. وزیر دفاع آمریکا نیز مدعی شد که ما این حملات را با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزلند انجام دادیم. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که حملات نیروهای آمریکایی و انگلیسی به اهداف یمن، 13 مکان ذخیره‌سازی سلاح را هدف قرار داده است. دولت انگلیس نیز با اعلام خبر مشارکت نیروی هوائی این کشور در موج سوم حملات مدعی شد که این مشارکت با هدف تشدید تنش نیست. «یحیی سریع»، سخنگوی ارتش یمن، گفت هواپیماهای متجاوز آمریکایی- انگلیسی طی ساعات گذشته ۴۸ حمله در یمن انجام دادند. او از 13 حمله به أمانهًْ‌العاصمهًْ و استان الصنعا پایتخت یمن، 9 حمله به استان الحدیده، 11 حمله به استان تعز، 7 حمله به استان البیضاء، 7 حمله به استان الحجه و یک حمله به استان صعده خبر داد. آن‌طور که ایسنا نوشته است، سرتیپ یحیی سریع افزود: «این حملات ما را از موضع حمایت از مردم ثابت‌قدم فلسطین در نوار غزه منصرف نخواهد کرد و بدون پاسخ و مجازات نخواهد ماند.» وی گفت: «حملات، ما را از مواضع اخلاقی، مذهبی و انسانی‌مان در قبال مردم غزه باز نخواهد داشت.»
همچنین «علی القحوم»، یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن، درباره حملات هوائی و تجاوز آمریکایی- انگلیسی به صنعا، پایتخت و سایر استان‌های یمن اظهارنظر کرد. علی القحوم در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: «اکنون حملات هوائی و تهاجم آمریکایی- انگلیسی به صنعا و سایر استان‌های یمن در تجاوزی مستمر است که متوقف نمی‌شود. این یک جنگ علنی است و آنها باید حملات و پاسخ‌های یمن را تحمل کنند، این پاسخ‌ها وجود دارند، بودند و خواهند بود و تأخیر ندارند و دست ماشه را گرفته است و بانک هدف به سرعت و بدون معطلی اجرا می‌شود.» القحوم افزود: «یمن دست بالا را دارد و از قابلیت‌ها و صنایع دفاعی پیشرفته‌ای برخوردار است که این کشور را قادر می‌سازد از حاکمیت و استقلال کشور دفاع و از یمن حفاظت کند. کشور دارای نیرویی فوق‌العاده است که دشمنان و اشغالگران را به درد می‌آورد و آنها را در شرایطی از سردرگمی و شکست قرار می‌دهد. هزار حساب برای یمن و رهبر شجاع آن و افتخار ملت و مردم بزرگ و سخاوتمند آن و مؤسسه نظامی و امنیتی آن و اجماع ملی وجود دارد که معادله ثابتی است که هرگز تغییر نخواهد کرد و با تغییر توازن قوا و قوانین درگیری مرتبط است.» وی افزود: «یمن به حمایت از فلسطین و غزه، فارغ از هرچه بود و هرچه که باشد، تا زمانی که تجاوزات اسرائیل، آمریکا و انگلیس متوقف شود و محاصره برداشته شود، ادامه خواهد داد... همچنین آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها همچنان در وضعیتی از استکبار و استبداد و خودپسندی و تمایلات خصمانه هستند و ناگزیر سقوط خواهند کرد و در عین حال آنچه را گذشته و در میدان رویارویی و در نبرد فتح موعود و جهاد مقدس گذشته و می‌گذرد و اتفاق می‌افتد را در نظر نگرفته‌اند و یمن با آنچه در دست دارد به اهدافش می‌رسد و آن را در گفتار و در اعمال مشهود و مؤثر نشان می‌دهد، روزها و ساعت‌ها آبستن شگفتی هستند و آنچه خواهد آمد بزرگ‌تر است و حلقه‌ها به دور متجاوز می‌گردند.» همچنین «محمد البخیتی»، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله گفت که تجاوز آمریکایی- انگلیسی به شهرهای یمن در شنبه‌شب بی‌پاسخ نخواهد ماند و تا زمانی که جنایات نسل‌کشی در غزه متوقف نشود، موضع ما تغییر نخواهد کرد. البخیتی در پاسخ به حملات آمریکایی‌ها گفت: اقدامات تهاجمی آمریکا منطقه را به درگیری گسترده‌تر می‌کشاند و این امر صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند. وی در توئیتی در شبکه «ایکس» پس از حملات آمریکا و انگلیس گفت: «ما تأیید می‌کنیم که عملیات نظامی ما علیه اسرائیل تا پایان جنایات نسل‌کشی در غزه و رفع محاصره ساکنان آن، در هر شرایطی، ادامه خواهد داشت. مهم نیست این جانفشانی‌ها برای ما هزینه دارد.» البخیتی ادامه داد: «جنگ ما اخلاقی است و اگر اقدام ما برای حمایت از مظلومان غزه نبود، انسانیت در میان مردم وجود نداشت.» وی تأکید کرد: «تجاوزات آمریکا و انگلیس به یمن بی‌پاسخ نخواهد ماند و تشدید تنش را با تنش بیشتر پاسخ خواهیم داد.»
جنبش حماس محکوم کرد
جنبش حماس، حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرد و این حمله را تجاوز آشکاری علیه حاکمیت یک کشور عربی دانست. جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم می‌کنیم و آن را تجاوز آشکاری علیه حاکمیت یک کشور عربی برادر می‌دانیم. این حملات منطقه را به سمت تنش و بی‌ثباتی بیشتر می‌کشاند و واشنگتن و رژیم اشغالگر مسئولیت کامل پیامدهای آن را برعهده دارند.
حادثه امنیتی در باب‌المندب
تنها دقایقی بعد از تجاوزات شبانه ائتلاف آمریکایی- انگلیسی به یمن، شرکت امنیت دریایی انگلیسی «امبری» اعلام کرد که گزارشی درباره یک حادثه امنیتی در منطقه باب‌المندب دریافت کرده است. برخی رسانه‌های محلی از وقوع انفجار در مجاورت بندر مخا در جنوب دریای سرخ خبر داده‌ بودند اما این اخبار از طرف هیچ نهاد رسمی تایید نشده بود. هنوز جزئیاتی از این حادثه منتشر نشده است. همچنین فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) می‌گوید: یک موشک هدایت‌شونده ضد کشتی را در یمن منهدم کرده است. تمام این اخبار نشان می‌دهد که حملات آمریکا و انگلیس بازدارندگی ایجاد نکرده است.
فالح الفیاض: تجاوزات آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند
خبر دیگر از مقاومت عراق است. رئیس سازمان الحشد‌الشعبی عراق در سخنانی بر پاسخ به تجاوزات آمریکا به خاک این کشور و اخراج اشغالگران آن از عراق تاکید کرد. «فالح الفیاض»، رئیس الحشد‌الشعبی عراق، در پیامی در این‌باره تأکید کرد: «باید خاک عراق از حضور بیگانگان پاکسازی شود.» وی گفت: «ما نمی‌پذیریم که خون فرزندان ما یک ماده سیاسی ارزان‌قیمت باشد؛ چراکه نیروهای الحشد‌الشعبی مایه افتخار نیروهای مسلح و افتخار عراقی‌ها هستند.» الفیاض ادامه داد: «تجاوزات آمریکا مستقیما الحشد‌الشعبی را هدف قرار گرفت و این حادثه بی‌پاسخ نخواهد ماند.» وی همچنین اظهار کرد: «این اقدام یک حمله بی‌شرمانه است و خون شهدای الحشد‌الشعبی نشان‌دهنده جایگاه و منزلت عراق است.» این اظهارات همزمان با آغاز مراسم تشییع شهدای الحشد‌الشعبی بیان شد. گفتنی است، نخست‌وزیر عراق به احترام روح شهدای نیروهای مسلح و غیرنظامیانی که در نتیجه بمباران آمریکا در مناطق عکاشات و القائم در استان الانبار جان باختند، در تمامی ادارات و نهادهای دولتی عزای عمومی اعلام کرد.
هادی العامری: وقت آن رسیده که آمریکا را بیرون کنیم
«هادی العامری»، رئیس ائتلاف «نبنی» (می‌سازیم) گفته است که آمریکا در تلاش است تروریسم را برگرداند. وقت آن رسیده است که نیروهایش را بیرون کنیم. مجلس نمایندگان باید تصمیمی قاطعانه برای اخراج نظامیان آمریکایی از کشور بگیرد. آمریکا هر زمان که اراده کند، تروریسم را احیا می‌کند و ما هیچ اطمینانی به مذاکرات نداریم و آمریکا باید بلافاصله نیروهای خود را از عراق خارج کند. آمریکا، بزرگ‌ترین حامی تروریسم داعشی است، آمریکا هر زمان که اراده کند تروریسم داعشی را به حرکت درمی‌آورد و ما آماده مقابله هستیم. همچنین «نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: «تجاوز آمریکا به حاکمیت عراق و کشتار شماری از شهروندان این کشور به‌طور بی‌سابقه‌ای تکرار شده و هیچ عامل بازدارنده‌ای از سوی جامعه جهانی وجود ندارد.»
حملات آمریکا به عراق و سوریه، داعش را فعال کرده
گزارش‌ها حاکی از آن هستند که گروه تروریستی داعش از حملات تجاوزکارانه آمریکا به عراق و سوریه بهره‌برداری و به نیروهای عراقی در استان الانبار حمله کرده است و این احتمال مطرح شده که احتمالا آمریکا رو به استفاده از این تروریست‌ها برای اهداف خودش آورده است. یک منبع امنیتی عراقی به شبکه المیادین تصریح کرد: ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق روز شنبه سوم فوریه (۱۴ بهمن) با تروریست‌های داعش در استان الانبار در غرب این کشور درگیری پیدا کرده‌اند. شبکه ماهواره‌ای النجبای عراق گزارش داد، بمباران‌های تجاوزکارانه آمریکا علیه اهدافی در عراق و سوریه زمینه را فراهم کرده تا گروه تروریستی داعش دست به حملات علیه قوای ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق در منطقه موسوم به «کیلومتر ۱۶۰» در اتوبان «السکر» در نزدیکی شهر «رطبه» در استان الانبار بزنند. همچنین یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: جنگنده‌های آمریکایی چند ساعت پس از حملات به برخی پایگاه‌های امنیتی نیروهای الحشد‌الشعبی در غرب الانبار، به شکل گسترده‌ای بر فراز مناطق غربی عراق به پرواز درآمدند.
سخنگوی نجبا: آمریکا از پیشبرد طرح‌های خود عاجز است
سخنگوی جنبش نجبای عراق با اشاره به حملات اخیر آمریکا به سوریه و عراق گفت: «امروز آمریکایی‌ها در زمینه پیشبرد برنامه‌های خود در منطقه و جهان ناتوان مانده‌اند.» وی افزود که یقیناً پیام ما به عنوان مقاومت این است که به خون شهدایی که در این راه بزرگ به شهادت رسیدند وفادار می‌مانیم و عملیات ما تا روزی که آمریکایی‌ها در منطقه ما حضور داشته باشند و برای یاری برادران‌مان در غزه ادامه خواهد داشت. «عدی عبدالهادی»، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق، تصریح کرد: «آمریکایی‌ها طی چهار سال گذشته دست‌کم ۱۴بار به اهدافی داخل عراق تجاوز و حمله کرده‌اند.» وی افزود: «در جریان این تجاوزات آمریکایی‌ها ده‌ها تن به شهادت رسیده و تعداد زیادی نیز زخمی شده‌اند. اکثر این افراد را نیروهای الحشدالشعبی تشکیل می‌دهند.»
رؤسای شهرک‌های صهیونیستی: نمی‌توانیم بازگردیم
خبر دیگر از مقاومت لبنان است. رؤسای شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال فلسطین اشغالی اذعان کردند که آنها هرگز بدون رفع خطر موشک‌های حزب‌الله، قادر به بازگشت به خانه‌هایشان نخواهند بود. رؤسای شهرک‌های شمال فلسطین اشغالی با اشاره به خساراتی که از موشک‌های حزب‌الله به این شهرک‌ها وارد شده، اذعان کردند که آنها هرگز بدون رفع خطر موشک‌های حزب‌الله، قادر به بازگشت به خانه‌هایشان نخواهند بود. «دیوید آزولای»، رئیس شهرک «المطله» در گفت‌وگو با شبکه عبری‌زبان «کان» اظهار کرد: «از ابتدای جنگ خسارات بسیاری را متحمل شدیم، امروز چهار ماه از زمانی می‌گذرد که ۸۰هزار تن تخلیه شدند و من می‌گویم ۸۰هزار تن از خانه‌هایشان بیرون شدند، این چیزی است که باید گفته شود.» این در حالی است که حزب‌الله خبر داد: «ایستگاه پرانیت اسرائیل را با دو موشک فلق1 هدف قرار دادیم و به اصابت مستقیم رسیدیم.» همچنین سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «نیروهای نظامی و ذخیره در حال انجام تمرینات زمینی، دریایی و هوائی با پیش‌بینی هرگونه جنگ در جبهه شمال هستند.»
کد مطلب: 453081